Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 turnuva kazanmak zordur

Dünya 3 numarası İsviçreli raket, Roland Gross öncesi Madrid ve Roma'da oynayacağı iki masters turnuvaları öncesi galibiyetle ayrılmanın kolay bir hedef olmadığı söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"Art arda oynanan iki masters turnuvası birlikte kazanmak zordur. Sadece ilk turnuvayı kazanan ve ikinciye katılabilen tenisçinin bu hedefe ulaşma ihtimali vardır.  Eskiden bu daha da zordu. O dönemlerde 6 maç yapa, 5 set üzerinden 1 maça daha çıkar ve sıradaki turnuvaya hareket ederdik.

Dinlenme imkanı bulabileceğimiz tek günde seyahat ile geçerdi. Bu yüzden ikisini birden kazanmak neredeyse imkansızdı.Şimdi ilk 8'deki tenisçiler hiç değilse bay geçiyor.Yani değişen çok şey var. Gerçi ben ATP turda yeniden 5 setlik birkaç maç oynanmasını isterdim. Belki ileride böyle bir değişikliğe gidilebilir."

Djokovic ile ilgili ise;

"Her ne kadar 2 numaraya yükselmiş olsa da Djokovic'in kendini biraz daha geliştirdiğini görmek güzel. Daha önce kaç kez 1 numaraya yükselme şansının olduğunu bilmiyorum. Ama bir kaç turnuvaya bu iddia ile gittiğinden eminim. Fakat bunu hiç başaramamıştı. Ama şimdi çok iyi oynuyor bence ilk 5'teki tüm tenisçiler 9 aydan beri iyi oynuyor. "


Bunları da Beğenebilirsiniz