« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 tur atıp maça çıktılar

Kulüplerinde sakatlıktan yakınan iki futbolcu Milli Takım’da tedavi olup sadece koşu yaptı. Terim, Gökhan’ı ilk 11’de sahaya sürerken, Tümer’e son 20 dakika görev verdi. Şimşekleri çeken bu uygulama yanında yapılan yanlış tercihler ve rakibin iyi etüt edilmemesi 2 puana maloldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ÖNCE Malta, ardından önceki gün Moldova önünde sürpriz beraberlikler. Milli Takımımız’ın Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu’ndan çıkma şansına sekte vuran bu kayıplar kadar, Milli Takım’la taktiksel idmana çıkmayan iki futbolcunun önceki gün Moldova karşısında forma giymesi de şimşekleri üzerine çekti. Beşiktaşlı Gökhan Zan ile Fenerbahçeli Tümer Metin, deyim yerindeyse ay yıldızlı takımla iki tur atıp Moldova karşısında forma giydiler.

Tümer sezon başından bu yana sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe’de forma giyemiyordu. Gökhan Zan da en son Gençlerbirliği maçında sakatlanmıştı. Fenerbahçe’de kadroya girmeyen Tümer, sakatlıklarla boğuşan Gökhan önce Milli Takım kadrosuna alındılar. İki futbolcu da Milli Takımlar Doktoru Gökhan Dinç tarafından tedavi edilip, özel çalışma programına tabii tutuldu. Milli Takım’la taktiksel idmana çıkmayıp, koşular yaptılar. Ancak Gökhan Zan, Moldova karşısında ilk 11’de sahaya sürülürken, Tümer 70. dakikada Arda’nın yerine oyuna alındı.

Fatih Terim, kadrosunu ve sahaya sürdüğü 11’i "Ben ülkenin ulusal takımını seçiyorum. Kimin takıma daha yararlı olacağını düşünerek ekibimiz tarafından seçilen kişilerin, kendi kulüplerinde oynatılıp oynatılmaması beni etkilemez, onların tasarrufudur" diyerek özetlese de performans ve durumları dikkat çeken iki futbolcunun oynatılması yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz