ADANA HABERLERİ

2 Polisin Şehit Edildiği Emniyet Müdürlüğüne Güvenlik Tedbiri

IHA
11.08.2015 - 16:08Son Güncelleme :

ADANA'DA, PKK'LI TERÖRİSTLERİN GÜVENLİK KULÜBESİNİN BULUNMADIĞI ARKA TARAFTAN SIZARAK 2 POLİSİ ŞEHİT ETTİĞİ POZANTI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEKİ GÜVENLİK ZAFİYETLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN BİNANIN YANINDA BULUNAN ARAZİNİN KAMULAŞTIRILARAK GEREKLİ ÖNLEMLERİN ALINMASI KARARLAŞTIRILDI.

IHA

Adana’da, PKK’lı teröristlerin güvenlik kulübesinin bulunmadığı arka taraftan sızarak 2 polisi şehit ettiği Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki güvenlik zafiyetlerinin giderilmesi için binanın yanında bulunan arazinin kamulaştırılarak gerekli önlemleri alınması kararlaştırıldı.
Adana Valisi Mustafa Büyük, PKK’lı bir grup teröristin arkasından sızarak içeri girip 2 polisi şehit ettiği Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki güvenlik tedbirlerinin alınması için talimat verdi. İlgili yazı, kaymakamlık üzerinden Pozantı Belediyesi’ne gönderildi.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Cevheribucak’ın başkanlığında gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı ikinci oturumunda konuyu gündeme getirdi. İlçe emniyet müdürlüğü binasının yanında bulunan boş arazinin kamulaştırılması ve gerekli imar düzenlemelerinin yapılması için düğmeye basıldı.
Boş arazinin güvenlik zafiyetine neden olduğunu belirten Mustafa Çay, ilçe emniyet müdürlüğünün istinat duvarlarının dahi işgal edildiğini aktardı. Arka tarafa güvenlik kulübesi yapılamaması ve çevrede farklı önlemler alınamamasının sebebini de bu boş araziye bağlayan Mustafa Çay, 1/5000’lik ve 1/1000’lik imar düzenlemeleri için Büyükşehir Belediye Meclisi’nin çalışma yapacağını, kamulaştırmayı da yakın zamanda belediye encümeninin gerçekleştireceğini kaydetti.
Mustafa Çay, teröristlerin sızdığı noktaya güvenlik kulübesi ve binanın çevresine de 3 metre yüksekliğinde, üzerinde jiletli teller bulunan bir duvarın çekileceğini anlattı. Çay, “Pozantı ve Büyükşehir belediyeleri olarak, üstümüze ne düşüyorsa yapacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden 2 Polisin Şehit Edildiği Emniyet Müdürlüğüne Güvenlik Tedbiri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2 Polisin Şehit Edildiği Emniyet Müdürlüğüne Güvenlik Tedbiri haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı