« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 paslık yere 10 pasla gidilmez

Beşiktaşlı Almeida, topla çok oynadıklarına dikkat çekerek, “İki pasla gidilecek yere 10 pasla gitmeye çalışıyoruz. Böyle olunca da rakipler açık vermiyor” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BÜYÜK umutlarla geldiği Beşiktaş’ta hayal kırıklığı yaratan ve 9 maçta tek golünü Ziraat Türkiye Kupası’nda Gaziantep BŞB’ye atabilen Almeida, takımın pas sorunu nedeniyle gereken performansı sergileyemediğini söyledi. Tesislerde bir araya geldiği takım arkadaşlarına eleştirilerde bulunan Portekizli futbolcu, “Kadromuzda bireysel yetenekleri üst düzeyde olan arkadaşlarımız var. Ancak, iki pasla gideceğimiz yere 10 pas yaparak gitmeye çalışıyoruz. Çabuk düşünüp hızlı oynamıyoruz. Böyle olunca da rakip savunmalar yerleşip, açık vermiyor” dedi.
Garanti oynamalıyız
Dinamo Kiev maçları ve Fenerbahçe derbisinde bunun sıkıntısını yaşadıklarını ifade eden Almeida, daha ofansif olmaları gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: “Defans ve orta sahada yaptığımız paslaşmaları daha aktif hale getirebilseydik sonuçlar farklı olurdu.  Herkes çalıma kaçıyor, garanti oynamıyor. İleriye top gelmiyor.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler