Gündem Haberleri

  2 milyon TL'lik kaçak cep telefonu ele geçirildi

  Turaç TOP/İZMİR, (DHA)
  31.01.2011 - 13:10 | Son Güncelleme:

  İZMİR ve Balıkesir’de polis tarafından iki otomobilde yapılan aramada yurda gümrük kaçağı olarak sokulan, yaklaşık 2 milyon TL değerinde çeşitli marka ve modelde 12 bin 458 cep telefonu ele geçirildi. Olayla ilgili, aralarında Gümrük Müsteşarlığı’nda memur olarak görev yaparken meslekten men edilen H.M.’nin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

  İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, istihbari çalışma doğrultusunda, yasadışı yollardan yurda sokulan cep telefonlarının İstanbul’dan kente getirilip piyasaya sürüleceği bilgisini edindi. Takip başlatan ekipler tarafından İzmir ve Balıkesir’de durdurulan iki otomobilde yapılan aramada, yaklaşık 2 milyon TL değerinde, çeşitli marka ve modelde toplam 12 bin 458 cep telefonu, 774 flash bellek, 5 bin 200 batarya, 412 kulaklık, 234 bağlantı kablosu, 40 şarj cihazı, 19 kılıf ve 40 telefon kapağı ele geçirildi.

  MÜSTEŞARLIKTA MEMURLUKTAN ATILMIŞ

  Operasyonlarda, benzer suça karıştığı gerekçesiyle Gümrük Müsteşarlığı’nda memur olarak görev yaparken meslekten men edilen H.M. (46) ile B.G. (39), Ş.Y. (34) ve V.A. (29) gözaltına alındı. Sorgularında, suçu birbirlerinin üzerine atan şüphelilerin, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

  Emniyet yetkilileri, cep telefonları arasında henüz ülkede satışa sunulmayanların da bulunduğunu, ele geçirilen malzeme bakımından, Türkiye’deki en büyük operasyonun gerçekleştirildiğini belirtti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı