Ege Haberleri

  2 milyon TL’lik kaçak cep telefonu

  Turaç TOP, (DHA)
  01.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yurda kaçak sokulan, çeşitli marka ve modelde 12 bin 458 cep telefonu ele geçirildi. Aralarında, Gümrük Müsteşarlığı’nda görev yaparken meslekten men edilen eski bir memurun da bulunduğu dört kişi yakalandı.

  İZMİR Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, yasadışı yollardan yurda gümrük kaçağı olarak sokulan cep telefonlarının İstanbul’dan getirilip piyasaya sürüleceği bilgisi edindi. Takip başlatan ekipler, İzmir ve Balıkesir’de durdurulan iki araçta, yaklaşık 2 milyon TL değerinde, çeşitli marka ve modelde toplam 12 bin 458 cep telefonu, 774 flaş bellek, 5 bin 200 batarya, 412 kulaklık, 234 bağlantı kablosu, 40 şarj cihazı, 19 kılıf ve 40 kapak buldu.
  Memurluktan atılmış
  Operasyonlarda, benzer suça karıştığı gerekçesiyle Gümrük Müsteşarlığı’nda memur olarak görev yaparken meslekten men edilen H.M. (46) ile B.G. (39), Ş.Y. (34) ve V.A. (29) yakalandı. Sorgularında, suçu birbirlerinin üzerine atan zanlıların, işlemlerinin ardından adliyeye götürüleceğii bildirildi. Emniyet yetkilileri, cep telefonları arasında henüz ülkede satışa sunulmayanların da bulunduğunu, ele geçirilen malzeme bakımından, Türkiye’deki en büyük operasyonun gerçekleştirildiğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı