Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 milyon Euro'yu sildi

Sambacı ücretini 3.2 milyon Euro’dan 2.7 milyon Euro’ya düşürecek. Maç başı indirimi de hesaba katılınca 2 yılda 2 milyon Euro daha az kazanacak.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE ile Alex De Souza, 2 yıllık yeni sözleşme için anlaşmaya vardı. Brezilyalı futbolcunun sarı lacivertli takımda kalıp kalmayacağı tartışmalarına son nokta Manisa maçı sonrası konuldu. Teknik direktör Aykut Kocaman, karşılaşmanın ardından yıldız futbolcu ile sözleşmesini uzatma konusunda anlaşma sağlandığını bildirdi.

Yönetimi dinledi

Bu haber galibiyet sevincini yaşayan Fenerbahçeli taraftarların mutluluğunu ikiye katladı. Ancak anlaşmanın perde arkasına baktığımızda, Saracoğlu tribünlerinin sevgilisi olan Brezilyalı futbolcunun fedakarlığı karşımıza çıkıyor. Son olarak 2009’da yenilenen sözleşmesinde yıllık 3.2 milyon Euro’ya imza atan Alex’e, sarı lacivertli yönetim ücretinde indirime gitmesi çağrısında bulunmuştu.

Damping yaptı

Yeni anlaşma ile yönetimin isteğini kabul eden kaptan, yılda 2.7 milyon Euro alacak. 500 bin Euro’luk indirimle birlikte 2 yıl sonunda toplam 1 milyon Euro daha az kazanacak olan sambacı, maç başı ücretinde de damping yapacak ve böylece toplam 2 milyon Euro’luk fedakarlıkta bulunacak.
Öte yandan Fenerbahçe’de kalacak olması Alex De Souza’yı da bir hayli mutlu etti.

Twitter’dan duyurdu

Dün güzel futbolunu, 1 gol 1 asistle süsleyen Brezilyalı yıldız, maçın ardından hemen twitter’a sarıldı ve yeni sözleşme yapacağını takipçilerine duyurdu. Alex internetteki hayranlarına, “Mutluyum. İki yıl daha Fenerbahçe’deyim. Herkese teşekkürler” mesajını bıraktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz