« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"2 milyon Euro isteyecek kadar aklımı kaçırmadım"

Beşiktaş'ın 2008-2009 sezonu öncesi İtalya'nın Udinese takımdan 4 Milyon 750 bin Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı Tomas Sivok'un mukavelesi bu sezon sonu tamamlanıyor.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Çek futbolcu ile yeniden anlaşmak isteyen Siyah Beyazlı yönetim, yaklaşık bir ay önce Sivok'un menajerini İstanbul'a çağırmıştı. Yapılan ilk görüşme sonrası maddi konularda uzlaşma sağlanamamıştı.

ÇEK FUTBOLCUNUN BEŞİKTAŞ'TAN 1.8 MİLYON EURO YILLIK ÜCRET İSTEDİĞİ ÖĞRENİLDİ

Beşiktaş Sivok'a 1.1 milyon Euro yıllık ücret teklif etmiş ancak Çek futbolcu 1.8 milyon Euro ücret talep etmişti. Bir hafta önce yapılan son görüşme de ise Beşiktaş verdiği teklifte 100 bin Euro daha artış yaparak rakamı 1.2 milyon Euro'ya çıkardı. Sivok kendisine sunulan bu yıllık ücreti de kabul etmeyince görüşmeler tıklanmıştı.

6 KASIM'DAN BU YANA YENİLMEDİLER

"BEŞİKTAŞ'TAN YILLIK 2 MİLYON EURO İSTEYECEK KADAR AKLIMI KAÇIRMADIM"

Konu ile ilgili DHA'ya özel açıklamalar yapan Sivok, kendisinin Beşiktaş'ta kalmak istediğini, kulübün de bu yönde görüşü olduğunu yineledi. Beşiktaş'tan istediği yıllık ücret konusunda son dönemde spekülasyonlar yapıldığını da belirten Sivok şunları söyledi.

"Ben 4 yıldır Beşiktaş'ta oyunuyorum. Beşiktaş ve İstanbul benim için yuvam diyebileceğim bir konuma geldi. Ben yeniden Beşiktaş ile anlaşıp 4 yıl daha burada kalmak istiyorum. Bir ay önce ilk görüşmemizi yaptık ancak anlaşamadık. Bu anlaşmazlık çözülmeyecek bir anlaşmazlık değil. Ben istediğim yıllık ücreti belirttim, yöneticilerimiz de bana tekliflerini sundular. Ancak istediğim ücret konusunda gazeteler farklı rakamlar belirtiliyor. Benim yıllık 2 milyon Euro istediğim bile yazıldı. Bu rakamı isteyecek kadar aklımı kaçırmadım. Görüşmelerimiz devam ediyor. Umarım Beşiktaş ile yeniden anlaşıp, futbol hayatıma burada devam ederim".

BEŞİKTAŞ SIVOK'A SON OLARAK YILLIK 1.2 MİLYON EURO ÜCRET TEKLİF ETTİ

Öte yandan Beşiktaş kulübünün önümüzdeki hafta Sivok ile yeniden masaya oturacağı öğrenildi. Siyah Beyazlı takımın bu görüşmede de 1.2 milyon Euro'dan yukarı çıkmayacağı öğrenilirken, Çek futbolcunun kendisine önerilen rakamı kabul etmesi beklenecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz