Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 milyar USD iş hacmi bekleniyor

  Hürriyet Haber
  05 Eylül 2005 - 17:00Son Güncelleme : 05 Eylül 2005 - 17:00

  Avrasya’nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Bilişim ile birlikte, yıl sonuna kadar 2 milyar USD’lık iş hacmi oluşacağı tahmin ediliyor. Yarattığı sinerjiyle, pazarda önemli hareketliliğe yol açan fuar, gerçekleştirildiği dönemde ülke gündemine etki ediyor. Yaklaşık 60 ülkeden ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan CeBIT Bilişim Eurasia’nın, yıl sonuna kadar kalan son üç ayda, en az 2 milyar USD’lık iş hacmi yaratması bekleniyor.

  Düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan HİFAŞ Genel Müdürü Şafak Alpay, şunları söyledi: ‘CeBIT Bilişim Eurasia bir fuar olmanın ötesinde, gerçek bir iş geliştirme platformudur. CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında yalnızca ürün/hizmet sunanlar ve talep edenler değil, bu ilişkiyi destekleyen tüm taraflar; yani devlet, hükümet, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcileri de, ticaretsinerjisi içinde bir araya gelmektedir. Bu potansiyelin, yıl sonuna kadar kalan üç ayda, toplamda 2 milyar USD’lık iş hacmine dönüşeceğini öngörüyoruz.’

  Avrasya’ya açılan en önemli ticaret kapılarından biri olan CeBIT Bilişim Eurasia’nın, 160 bin ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı