Gündem Haberleri

  2 metre 46.5 santimlik Sultan'a evlilik teklifi yağıyor

  Adnan AVUKA/ MARDİN, (DHA)
  30.11.2009 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Mardin Valisi Hasan Duruer'den evlenebilmek için yardım isteyen ‘Dünyanın en uzun boylu insanı' olan 2 metre 46.5 santimlik Sultan Kösen'e dünyanın birçok yerinden evlilik teklifleri yağdı. Sultan Kösen, Yunanistan'ın başkenti Atina'da tanıştığı kızda gönlünün kaldığını ve onunla evlenebileceğini söyledi.

  İŞTE 2.46'LIK SULTAN

  Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na giren ve kitabın 2010 yılı baskısının tanıtımı için dünya turunu tamamladıktan sonra döndüğü memleketi Mardin'de Vali Hasan Duruer'den evlenebilmek için yardım isteyen 26 yaşındaki Sultan Kösen, hakkındaki haberlerin ardından dünyanın birçok yerinden evlilik teklifi yağdığını söyledi.

  Evlenmek istediğiyle ilgili haberlerin gazetelerde yayınlanmasından sonra özellikle Avrupa ülkelerinden birçok kadının kendisini telefonla aradığını belirten Sultan Kösen, teklifleri değerlendirdiğini söyledi. Dünya turunda Atina'da tanıştığı Yunan kızını unutamadığını belirten Sultan Kösen, “Yunanistan gezim sırasında Atina'da bir kızla tanıştım. Çok güzeldi. Onu çok beğendim. Tam benim sevebileceğim kişiliğe sahipti. Yakın zamanda tekrar Atina'ya giderek önce ona evlilik teklifi yapacağım. Umarım teklifimi kabul eder, eğer etmezse diğer taliplere bakacağım” dedi.

  Sağlığının yerinde olduğunu belirten Sultan Kösen, “Evleneceğim kızla çok mutlu olacağız. Onu mutlu edebilmek için tüm varlığımla ona sarılacağım ve seveceğim” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı