« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 maç bize hayat verir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE’nin tecrübeli yıldızı Roberto Carlos, zorlu maçlar trafiğine girilirken takım arkadaşlarını motive edebilmek için kolları sıvadı. Sezona kötü başlayan ve üst üste aldığı yenilgilerle taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan takımın bir an önce toparlanması için çaba harcayan Brezilyalı yıldız, Samandıra’daki mesaisinin bir bölümünü de genç futbolcular ile sohbet ederek geçiriyor.

Futbol yaşantısından sonra teknik adamlık hedefleyen Carlos, Kocaelispor ve Arsenal maçlarının önemine dikkat çekerek, "Bu iki 90 dakika bize hayat verir" diye konuştu.

Kaptan Alex ile bire bir görüşmelerinde takımın içinde bulunduğu sıkıntılı ortamı değerlendiren Carlos özeleştiride bulunarak şunları söyledi: "Maçlarda en büyük sıkıntımız konsantrasyon. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Antrenman tempomuz geçen yıldan farklı değil. Çok iyi çalışıyoruz. Tabii ki sakatlıklar nedeniyle ideal kadromuzu sahaya süremiyoruz. Ama bu hiçbir zaman bizim için bahane olamaz. Çünkü sahaya onbir kişi çıkıyoruz. Üstelik hepimiz Türkiye’nin en yetenekli futbolcuları olarak buraya transfer olduk. Öncelikli olarak işimize konsantre olmalıyız."

Zirveden uzaklaştık

İki maçta elde edilecek galibiyetlerin hem ligde, hem de Şampiyonlar Ligi’nde takıma farklı bir hava getireceğini ileri süren Carlos, özellikle genç oyuncuların bu konuda iyi motive olması gerektiğini savunarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Başkanımız ve taraftarımız bu durumu asla haketmiyor. Kötü oynuyoruz, kötü sonuçlar alıyoruz. İyi oynadığımız maçlarda ise sonuca gidemiyoruz. Zirve yarışından bir hayli uzakta kaldık. Henüz derbileri oynamadık. Bize gerekli olan puanları toplayarak, yeniden eski parlak günlerimize dönmeliyiz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler