Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 liselinin katiline 35 yıl hapis cezası

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  10.05.2010 - 12:41 | Son Güncelleme: 10.05.2010 - 12:54

  SAMSUN'da kız arkadaşı hakkında “Benim artığımla çıkıyor” diyen 2 iki lise öğrencisini 2006 yılında tabancayla vurarak öldüren ve olay tarihinde 17 yaşında olan A.A.'ya toplam 35 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

  Olay, 4 yıl önce Mayıs ayında meydana geldi. 19 Mayıs Lisesi son sınıf öğrencisi A.A. sabah okula giderken kız arkadaşı Ş.E.O.'nun eski sevgilisi olan lise öğrencisi, 17 yaşındaki Cihan Semizoğlu ve 16 yaşındaki arkadaşı Ahmet Genç'i tabancayla öldürdü. İki cinayetten sonra kaçan ve 15 saat sonra polise teslim olan A.A. hakkında 48 yıla kadar hapis cezası istemiyle Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

  Bugünkü son duruşmada daha önceki ifadelerini tekrar eden ve olaydan dolayı pişman olduğunu söyleyen A.A., tehdit ve saldırılardan korktuğum için yanına tabanca aldığını belirterek, “Plan yapmadım. Anneme ilaç alıp dönerken onlarla karşılaştık. Sadece Cihan’a ateş ettim. Ahmet’e ateş etmedim. Onun nasıl vurulduğunu bilmiyorum. Ş.E.O. ile üniversite ve evlenme hayalleri kuruyorduk. Böyle olmasını istemezdim. Çok pişmanım.”

  Duruşmaya katılan Cihan Semizoğlu’nun babası İlhan Semizoğlu ise sanıktan şikayetçi olduğunu ve ona en ağır cezalanın verilmesini istedi.

  Mahkeme heyeti, suç tarihinde yaşı 18'den küçük olan A.A.'ya, Cihan Semizoğlu'nu ‘haksız tahrik altında öldürmek' suçundan 12 yıl, Ahmet Genç'i de ‘Kanıtları karartmak ve tanık bırakmamak için kasten öldürmek' suçundan 22 yıl, ruhsatsız tabanca bulundurmaktan da 1 yıl 4 ay olmak üzere toplam 35 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı