Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 koltuk boş

  Ümit KOZAN/ANKARA (DHA) - AA
  01 Ağustos 2012 - 11:04Son Güncelleme : 01 Ağustos 2012 - 14:10

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda toplandı. Tutuklu YAŞ üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı ile hakkında yakalama kararı bulunan ve GATA’da tedavi gören EDOK Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler toplantıya katılmazken, oturacakları koltuklarının da toplantı masasında bulunmadığı görüldü.

  YAŞ’ın Ağustos ayı olağan toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu’nda başladı. YAŞ üyeleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Anıtkabir’i ziyareti ardından toplantıya geçti. Toplantıya Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ve Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner katıldı.

  YAŞ TOPLANTISINDAN KARELER

  Toplantı öncesinde, TRT ve haber ajanslarının kısa süreli görüntü almasına izin verildi.

  TUTUKLU YAŞ ÜYELERİ KATILMADI, KOLTUKLARI TOPLANTI MASASINDA YOKTU

  Tutuklu YAŞ üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı ile hakkında yakalama kararı bulunan ve GATA’da tedavi gören EDOK Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler toplantıya katılmadı. Bu arada Balanlı ve Taşdeler’in oturduğu koltukların ise toplantı masasında yer almaması dikkat çekti.

  Yüksek Askeri Şura Ağustos ayı olağan toplantısında, terfi sırasında bulunan albay, general ve amirlerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ile disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ayrılacak personel ve TSK’yı ilgilendiren diğer konular görüşülecek. Toplantıda Suriye’deki gelişmeler ile terör konularının da ele alınacağı belirtildi. YAŞ toplantısı, 4 Ağustos Cumartesi günü sona erecek. Şura’da alınan kararlar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.

  2 koltuk boş 2 koltuk boş
  2 KOLTUK BOŞ KALDIANITKABİR'İ ZİYARET ETTİLER

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı