Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  2 kilometre yürüyerek okula gidiyorlar

  DHA
  17 Eylül 2014 - 16:06Son Güncelleme : 17 Eylül 2014 - 16:12

  Bursa’da geçen Mart ayında yıkılan ve bu yıl yeni eğitim- öğretim yılına yetiştirileceği söylenen okul inşaatı tamamlanamayınca, 450 öğrenci her gün sıraya girip 2 kilometre yürüyerek başka bir okula gidiyor.

  Bursa’nın Küplüpınar Mahallesi’nde bulunan 1963 yılında yapılan 14 derslikli Uludağ Ortaokulu, geçen Mart ayında yıkıldı. Okulun yıkılması sırasında 32 derslikten oluşan yeni bir okul yapılacağı ve bu okulun 2014- 2015 eğitim- öğretim yılına yetiştirileceği sözü verildi.

  Geçen pazartesi günü yeni eğitim- öğretim yılının başlaması sonucu, tamamlanacağı söylenen okulun sadece birinci katının kolon direklerinin betonunun atılması, öğrencileri ve velileri zor durumda bıraktı. Okullarının açılmaması sonucu 450 öğrenci her gün 2 kilometre uzaklıktaki Kemerçeşme Mahallesi’ndeki Şehit Doğan Sevinç Ortaokulu’na gidip geliyor. İstedikleri servis araçlarının verilmemesi sonucu öğrenciler her gün okul önünde buluşup, sıraya geçerek okula gidiyor.

  Her gün iki torununu bu şekilde okula getirip götüren Mehmet Mestan, "Bu sorunun bir an önce bitmesini bekliyoruz. Okulumuz en azından sömestre tatili sonrası açılmalı" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı