Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 kardeşin katiline 32.5 yıl hapis

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  23.10.2007 - 17:19 | Son Güncelleme:

  TRABZON’un Beşikdüzü ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavga sırasında 2 kardeşi pompalı tüfekle vurarak öldüren, annelerini de yaralayan Muhammet Çandaş 32.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Trabzon 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu 30 yaşındaki Muhammet Candaş hazır bulundu. Candaş ifadesinde, “Aramızdaki sorun 1 yıldır devam ediyordu. Benim üzüntüm etrafımızdaki komşuların araya girip sorunları gidermeye çalışmamasıdır. Aslında hep iyilik taraftarı olduk fakat onlar buna aldırış etmedi. Olaydan bir gün önce Gökhan Usta, Beşikdüzü’nde karşıma çıktı, beni dövmeye kalkıştı. Ancak oradan uzaklaştım. Benim annem ve babamla sürdürdüğüm sade bir yaşantım vardı. Olay günü onlarla konuşmaya gitmiştim. Bana ters davrandılar, üzerime geldiler. Perişan olduk, üzgünüm” dedi.


  Mahkeme heyeti, sanık Muhammet Candaş’ı 2 kişiyi öldürmek, 1 kişiyi de yaralamak suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı, daha sonra cezasında indirim yaparak toplam 32 yıl 6 ay ağır hapis olarak belirledi.


  Olay Beşikdüzü ilçesi Bayır Köyü’nde 29 Kasım 2006 tarihinde meydana geldi. Muhammet Candaş ile 22 yaşındaki Gökha ve 24 yaşındaki Okan Usta kardeşler arasında arazilerinden yol geçirme meselesi nedeniyle çıkan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Muhammet Candaş, pompalı tüfekle ateş ederek Gökhan ve Okan Usta’yı öldürdü, anneleri 47 yaşındaki Şengül Usta’yı da yaraladı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı