Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2. Inline Hokey Şampiyonası

27-28 Haziran 2009 tarihlerinde ilki Ankara’da düzenlenmiş olan IN-LINE (TEKERLEKLİ) HOKEY şampiyonasından sonra; şimdi de BODRUM-GÜMBET’de Muğla Valiliği’nin himayesinde; 14-16 Ağustos 2009 tarihleri arasında Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ve Bodrum Belediyesi’nin birlikte düzenleyeceği 2. In Line turnuvası gerçekleştirilecektir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlk turnuvaya aşağıda ismi olan kulüpler katılmıştır.

1) Altay Spor Kulübü
2) Ankara Üniversitesi Spor Kulübü
3) Abba Spor Kulübü ODTÜ
4) Başkent Yıldızları Spor Kulübü
5) İstanbul Buz Kartalları spor Kulübü
6) İstanbul Paten Spor Kulübü
7) Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü
8) Erzurum PTT Spor Kulübü
9) Erzurum Polis Gücü Spor Kulübü
10) Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
11) Truva Paten Spor Kulübü

Düzenlenecek 2.turnuvaya ise ilk turnuvada sıralamada ilk 6'ya giren takımlar katılıyor.
Bunlar;

1)Altay Spor Kulübü
2)Başkent Yıldızları Spor Kulübü
3)İstanbul Paten Spor Kulübü
4)Ankara Üniversitesi Spor Kulübü
5)Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü
6)Abba Spor Kulübü

Turnuva boyunca mücadele edecek takımların kıran kırana mücadelesinin Bodrum halkına heyecanlı anlar yaşatması bekleniyor.Ayrıca 14-

16 Ağustos
2009 tarihlerinde Gümbet Spor Tesislerinde düzenlenecek olan organzisyonda maçların yanısıra gerçekleştirilecek ödüllü yarışmalar, showlar da bu turnuvaya ilgiyi arttıracak gibi görünüyor.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Sn.Akın KILAVUZ ; Ankara'da başlayan ve 2. Bodrum'da yapılacak olan in line turnuvalarının devamının geleceğini ve Türkiye genelinde pek çok ilde inline müsabakalarının düzenleneceğini ; in line hokeyin gelişimi ve daha yaygın bir spor haline getirilmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

In Line hokey maliyet açısından buz hokeyinden daha az masraflı olması nedeniyle dünyanın pek çok yerinde yaygın bir spor dalı. İn Line hokeyin Buz Hokeyi'nin gelişimine de katkısı büyük. Buz hokeyi ile çok benzer bir spor dalı olan in line hokeyde bazı kural farklılıkları bulunuyor. Buz hokeyinde sahada 5 oyuncu 1 kaleci ile mücadele edilirken, in line hokleyde takımlar sahada 4 oyuncu 1 kaleci ile oynuyorlar. Buz hokeyi maçları 20'şer dakikalık 3 period'dan oluşurken; in line hokey maçları 12'şer dakikalık 4 period halinde oynanıyor.

Özellikle yaz aylarında Buz Hokeyi sezonu açılana kadar sporcuların antrenman yapmalarına da imkan tanıyan in line hokey ülkemizde de her geçen gün gelişme gösteriyor. Bayan sporcuların da In Line hokeye olan ilgisi büyük. Kulüpler bünyelerinde bayan in line t


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler