Gündem Haberleri

  2 İngiliz turistte domuz gribi

  Oktay ÇAYIRLI/MİLAS (Muğla), (DHA)
  06.08.2009 - 14:53 | Son Güncelleme:

  MİLAS- Bodrum Havalimanı’ndan 3 Ağustos’ta Türkiye’ye giriş yaparken, termal kameralarda yüksek ateşleri olduğu belirlenince tedaviye alınan ikisi de 17 yaşındaki İngiliz turistler S.A.P. ve A.P.’de domuz gribi virüsü saptandı.

  İngiltere’nin Manchester City kentinden tatillerini geçirmek için Türkiye’ye gelen S.A.P. ve A.P., 3 Ağustos’ta öğle saatlerinde Milas- Bodrum Havalimanı’na iniş yaptı. Havalimanındaki termal kameralarda, yüksek ateş tespit edilen İngiliz erkek turistler, hemen 75'inci Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Hastane önünde görüntü almak için bekleyen muhabirlerle şakalaşan iki genç, iki günden bu yana süren tedavilerinin ardından dün akşam gelen şok haberle sarsıldı. S.A.P. ve A.P.’nin Ankara Refik Saydam Hıfzısıhha Enstitüsü’nde incelenen kan örneklerinde domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsüne rastlandığı bildirildi.

  Hastanede önlemler artırılırken, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Esin Nebioğlu, genç İngiliz hastaların özel karantina odasında tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı