ANKARA HABERLERİ

2. el oto galeriler ve TIR parklarına 1 Mart uyarısı

Hürriyet Haber
28.02.2016 - 16:55Son Güncelleme :

Büyükşehir Meclisi’nin, kent içindeki ikinci el oto galeriler ile Şaşmaz’daki ağır tonajlı araçlar ve depoların taşınması için verilen süre yarın doluyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak son uyarıyı yaptı: “Taşınmayan oto alım satım galerilerinin ruhsatları iptal edilecek, işyerleri de mühürlenerek faaliyetten men edilecek.”

Hürriyet Haber

Ankara Valiliği’nin yazısı üzerine, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararın ardından Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu bünyesindeki Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçelerinde toplam 700 işyerine tebligat yaptıklarını belirten Karabudak, ikinci el oto galerilerin, yarına kadar Akyurt’taki yerlerine taşınmaları gerektiğini söyledi. Oto galerilerin kendi sitelerine taşınmalarının, kentin düzeni açısından gerekli olduğunu vurgulayan Karabudak, galeri önündeki kaldırımlara park edilen araçlar konusunda yayalardan Alo 153’e çok sayıda şikayet geldiğini, taşınma sonucunda bu şikayetlerin ve trafikteki sıkıntılarının giderileceğini ifade etti.

TIR VE KAMYONLAR KAZAN’A

Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, Şaşmaz bölgesinde bulunan TIR-kamyon parkları ile cadde üzerine park yapan ağır tonajlı araçların Kazan’da yapılan tesislere, her türlü lojistik depo ve ambarların da çevre yolunun ve yerleşim alanlarının dışına taşınmaları konusunda Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15 Ocak’ta alınan kararı bulunduğunu ve bu kişilere de 1 Mart’a kadar süre verildiğini hatırlattı.

İŞYERİ RUHSATI İPTAL OLACAK

Karabudak, aynı şekilde karara uyulmaması halinde işyerlerinin ruhsatlarının iptal edileceğini, taşınmaların sağlanmasını takiben, taşınmayan işyerlerinin mühürlenerek faaliyetten men edileceğini bildirdi. Bu konuda Etimesgut Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile birlikte 233 işyerine tebligat yapıldığını ifade eden Karabudak, süre sonunda yapılacak kontrollerde, söz konusu yere park edilmesi halinde, faaliyetin önlenmesine yönelik olarak aracın parka çekileceğini kaydetti.

YÜRÜTMEYİ DURDURANLAR BEKLENECEK

Yarından itibaren Büyükşehir Zabıta ekiplerinin, Valilik koordinesinde ve emniyet güçleriyle birlikte, oto galerilerin Akyurt’a, kamyon, TIR parkları ve ambarların da Kazan’a taşınması konusunda denetim yapacağını belirten Karabudak, taşınma kararıyla ilgili mahkemeden ‘yürütmeyi durdurma karar’ı alan işyerleri dışındakilere işlem uygulayacaklarını söyledi., Karabudak, “Yürütmeyi durdurma kararı alan işyerleri de bu sürenin bitiminde işleme tabi tutulacak” dedi.

350’YE YAKIN GALERİCİ GELİYOR

Yaklaşık 350 galericinin Otonomi’ye geleceğini, kesin sayının ise 1 Mart itibariyle belli olacağını kaydeden Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç şöyle konuştu: “Salı günü gelenlerle birlikte tam sayı belli olur. Arkadaşlarımızın çoğu dekorasyonlarını bitirmek üzereler, tabelalarını takanlar var. 350’ye yakın arkadaşımız geliyor. Son bir hafta 10 gündür kiralamaya gelenlerin sayısı da arttı. Nakliyecilerle ilgili de onlar da anlaşmışlar Kazan’a gidiyorlar. Bu arada bazı kişiler de ortak dilekçe bastırarak ‘mahkemeye başvurun yürütmeyi durdurun’ diyorlar. Bazı uyanık avukatlar da bunu fırsat bilip gelin dava açalım diyerek esnafın kafalarını bulandırıyor. Daha önce mermercilerde, GİMAT’taki gıdacılarda da yaşandı. Bu bir süreçtir alışılacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 2. el oto galeriler ve TIR parklarına 1 Mart uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2. el oto galeriler ve TIR parklarına 1 Mart uyarısı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı