« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 dakikada bitti

Brezilyalı futbolcu, sadece 2 dakika süren bir görüşme sonrasında siyah beyazlılara 'evet' dedi. İkinci Başkan Güreli, Ronaldo'ya yıllık 900 bin dolar ödeyeceklerini açıkladı.

Aykut ÖZÇELİK
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Kulübü, iç transferde ilk imzayı Ronaldo Guiaro'ya attırdı. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Brezilyalı futbolcu, dün BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törenle, 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşma imzaladı. İmza törenine Ronaldo'nun yanı sıra Kulüp 2. Başkanı Hüsnü Güreli, Asbaşkan Yıldırım Demirören ve Menajer Sinan Engin katıldı.

Güreli, Brezilyalı futbolcuyla yaptıkları anlaşmanın kendileri için önemli olduğunu belirterek, ‘‘Ronaldo, oynadığı süre bakımından bizim için maliyeti en düşük oyuncularımızdan birisidir. Kendisi iyi bir profesyonel. Sözleşmesini uzatmak istedik, o da bize Beşik- taş'ta kalmak istediğini söyledi. Ronaldo ile 2 dakikada anlaştık’’ dedi.

Yıllık 900 bin dolar

Hüsnü Güreli, Ronaldo
'nun kulüpten yıllık 900 bin dolar transfer ücreti alacağını belirterek, ‘‘Federasyona sözleşmeyi resmen beyan ettiğimiz için, vergilerimizi dürüstçe beyan etmek açısından Ronaldo'ya verdiğimiz rakamı açıklamaktan iftihar ediyorum’’ diye konuştu.

Ronaldo ise sadece para için değil, Beşiktaş’ta mutlu olduğu için sözleşmesini uzattığını söyledi. Kulüpteki 3. sezonunu geçiren Ronaldo, şimdiye dek 90 resmi maçta sahaya çıktı ve 10 gol attı. Brezilyalı yıldız, sözleşme şartlarına uyarsa, Beşiktaş’ta en uzun süre oynayan yabancı futbolcu olacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz