Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 çocuğu uyurken panzer ezdi... Valilik'ten o iddiaya açıklama geldi

  Mehmet Selim YALÇIN/DHA- İsmail SAYMAZ
  04.05.2017 - 21:11 | Son Güncelleme: 04.05.2017 - 21:14

  Şırnak'ın Silopi ilçesi Karşıyaka Mahallesi 715'inci sokakta dün gece saat 23.50'de, zırhlı polis panzeri belirlenemeyen bir nedenle Mesut Yıldırım'ın evine çarptı. İçeri giren ve karşı tarafa kadar ilerleyen panzer, duvar ve kolonları yıkarken, yer yatağında uyuyan Muhammet (7) ile kardeşi Furkan’ı (6) ezdi. 2 kardeşin cenazeleri, Silopi Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından bugün toprağa verildi. Şırnak Valiliği, olayda sürücünün alkollü olduğu iddialarını yalanladı.

  Savcılık, soruşturma başlattı.  Ölen kardeşlerin amcası Suat Yıldırım (31), olay anını Hürriyet’e anlattı: “Ağabeyim Mesut, yengem ve odada oturuyorduk. Çocukları saat 23.00 gibi uyutmuştuk. Salonda yer yatağında yatıyorlardı. Deprem gibi bir ses geldi. Bomba patladı sandık. Hemen salona geçtik. Araç evin içine girmişti.” 

  VALİLİKTEN AÇIKLAMA

  Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, “İlimiz Silopi ilçesinde, 4 Mayıs 2017 gece saat 00.30’da,b ir polis aracının, bir vatandaşımızın evinin duvarına çarpması sonucu iki evladımızın yaşamını yitirmesi, bizleri son derece üzmüş ve derinden sarsmıştır. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada şoför polis memurunun alkollü olduğu iddiaları gerçeği yansıtmamakta olup, şoför polis memurunun nefes kontrolü ve kan tahlilinde alkol bulunmadığı tespit edilmiştir. Konu adli ve idari olarak her yönüyle incelenmektedir” denildi.

   

  Etiketler: şırnak , silopi , panzer
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı