« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 bin euro'luk şort

Sarı kırmızılıların ABD’li yıldızı, FIBA’nın forma yönetmeliğine uygun giyinmediği 10 Avrupa Ligi karşılaşmasında toplam 20 bin Euro ceza ödedi. CimbomAvrupa’da finale kadar gitmeyi başarırsa talimatlar gereği 14 bin Euro daha ödeyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Medical Park Kadın Basketbol Takımı’nın ABD’li yıldızı Diana Taurasi’nin rahatlığına düşkünlüğü, kendisine pahalıya mal oluyor....
Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), kadın sporcuların daha kadınsı görünmeleri amacıyla sezon başında forma talimatnamesinde bazı değişiklikler yaptı. Yeni kurallara göre, FIBA organizasyonlarında yer alan kadın basketbolcuların şortlarının, dizin 10 santim üzerinde, genişliğinin ise bacak kalınlığından 5 santim fazla olması gerekiyor.

/images/100/0x0/55eb1e76f018fbb8f8ac61f4

Sezonun başlamasıyla birlikte kıyafet yönetmeliğine uymayan çok sayıda sporcuya para cezaları kesilmeye başladı. Cezaların sayısının çok fazla olması üzerine olaya müdahale etme gereği duyan FIBA, kulüplere birer uyarı yazısı gönderip, forma ve şortların yeni kurallara uydurulmasını istedi.

Şortumu asla değiştirmem

BÜTÜN kulüpler, sporcuların kıyafetlerini FIBA’nın talimatları doğrultusunda yeniden düzenlerken, Galatasaray Medical Park’ın yıldızı Diana Taurasi, yeni kurala kesinlikle uymayacağını söyledi. Basketfaul.com’un haberine göre, diz seviyesinde ve paçaları geniş bir şort giyen ABD’li basketbolcu, ne olursa olsun bu şorttan vazgeçmeyeceğini duyurdu. Galatasaray Medical Park yöneticilerinin uyarısına rağmen kararından dönmeyen Taurasi, buna gerekçe olarak da, “Ceza önemli değil. Para cezasını ben öderim ama rahat ettiğim şortumu değiştirmem” açıklamasını yaptı.

FIBA kuralları gereği, kıyafet yönetmeliğine uymayan sporculara her maç için 2 bin Euro para cezası kesiliyor. Bugüne kadar Avrupa Ligi’nde 10 maç oynayan Taurasi, toplam 20 bin Euro para cezasına çarptırıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler