BARTIN HABERLERİ

2 Bin 500 Uyarıcı Broşür Dağıtıldı

IHA
20.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

BARTIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KONTÖR DOLANDIRICILIĞINA KARŞI BİLGİLENDİRMELERE DEVAM EDİLDİ

IHA

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinin vatandaşı bilgilendirmeye devam etti.
Suç ve suçluyla mücadele amacıyla uzun bir süredir vatandaşı özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle bilgilendiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri aynı kararlılıkla faaliyetlerine devam ediyor.
Sürdürülen el broşürlü bilgilendirme faaliyetlerinden birisi de telefon dolandırıcılığı konusunda gerçekleştiriliyor. Vatandaşı telefon dolandırıcılarına karşı yoğun bir şekilde bilgilendirmeye devam eden görevliler 2015 yılı başlarında 6 bin Adet yeni el broşürü hazırlatmıştı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından kontör dolandırıcılığı olayları ile mücadele amacıyla hazırlanan el broşürlerinden 10 ay içerisinde 2500 adeti düzenlenen bilgilendirme faaliyetlerinde vatandaşlara teslim edildi. Bilgilendirme faaliyetlerinde ülke genelinde birçok vatandaşın telefon dolandırıcılığına maruz kalarak maddi zararlara uğradığını belirten görevliler, dolandırıcıların kullanmakta oldukları yöntemler hakkında örnek olayları da anlatıyorlar.
Hazırlanan el broşürlerinde de açıkça belirtildiği gibi telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı alınması gereken tedbirler şöyle sıralandı: "Size gelen telefonların Emniyet Birimlerinden gelip gelmediğini kontrol etmek için kesinlikle 155 Polis imdat nolu telefon hattını veya en yakın polis merkezlerini arayarak bilgi alınız. Polisin veya herhangi bir kamu görevlisinin vatandaştan para veya kontör istemeyeceğini, bunları istemenin veya vermenin suç olduğunu da unutmayınız. Eğer kontör-para dolandırıcılığı olayına maruz kalmış iseniz; sizi arayan veya kontör transferi yaptığınız telefon numaralarını not edip, dekontları muhafaza ederek derhal en yakın Polis Merkezine veya en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulununuz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 2 Bin 500 Uyarıcı Broşür Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2 Bin 500 Uyarıcı Broşür Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:52
  • Guneş
   07:38
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı