Gündem Haberleri

  2 aylık bebeğini öldürüp banyoya gömdü

  Hürriyet Haber
  22.02.2006 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'nde, ”sürekli ağladığı” gerekçesiyle 2 aylık bebeğini öldürdüğü ve banyoya gömerek üzerini betonla kapattığı iddia edilen babanın, çalışmak için gittiği şehirde yakalandığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulduğu bildirildi.

  Babanın, kentten ayrılmadan önce, oğlunu soran komşularına ”Almanya'daki tanıdığa evlatlık verdiğini” söylediği, iki ay önce meydana gelen olayın, ayrıldığı eşinden olan oğlunun arkadaşlarına ”eve girmeye korktuğunu” söylemesi üzerine ortaya çıktığı belirtildi.

  Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, cinayet suçundan yattığı cezaevinden, bir süre önce “Şartla Salıverilme Davave Cezaların Ertelenmesine Dair Kanun”dan yararlanarak çıkan Mehmet Türk (33), eşi Yasemin (31), kızı Nilay (3), bebekleri Emre Can ve ayrıldığı eşinden olan Osman (11) ile babasına ait, bir oda, salon mutfak ve ek olarak yapılan banyodan oluşan evde yaşıyordu.

  Bebek iki aylık olduğunda göremeyen yakınları ve komşuları sorduğunda, Mehmet Türk, “Almanya'daki tanıdığı bir kişiye evlatlık verdiğini” söyledi. Ancak, baba Mehmet Türk, inşaat işinde çalışmak üzere kentten ayrıldıktan bir süre sonra gerçek ortaya çıktı.

  Küçük Osman, arkadaşlarına, “eve girmeye korktuğunu” söyledi. Arkadaşları bu durumu ailelerine anlattı, Mehmet Türk'ün babası Osman Türk, Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu. Savcılık tarafından annenin ifadesi alınınca olay ortaya çıktı ve banyoda açılan çukura gömülen bebeğin cesedi beton kırılarak çıkartıldı. Ceset, otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

  Yapılan çalışmalar sonucu Antalya'da yakalanan, “sürekli ağladığı için dövdüğü” bebeğinin ölümüne neden olduğu iddia edilen Mehmet Türk, Osmaniye'ye getirildi ve sorgulanması sonrasında çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Sorgusunda, eşinden korktuğu için olayı açıklayamadığını söyleyen anne Yasemin Türk'ün, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

  Küçük Emre Can'ın dedesi Osman Türk, torununu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını, komşuları şüphelerini anlattığında inanmak istemediğini, ancak hemen Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verdiğini ifade ederek, “Çok üzüldüm. Kimsenin başına böyle bir şey gelmemesini diliyorum” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı