« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2.ayak Balıkesir'de

Türkiye Yelken Federasyonu ve Pegasus Hava Yolları iş birliği ile geçtiğimiz yıl kurulan Pegasus Windsurf Ligi, 2012 yazında da kıyasıya bir rekabete sahne olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en başarılı 77’si erkek , 19’u kadın olmak üzere toplam  96 slalom windsurfçüsünin  kayıt yaptırdığı Pegasus Windsurf Ligi’nde İzmir, Adana, İstanbul, Muğla, Zonguldak, Tekirdağ, Trabzon ve Çanakkale olmak üzere 8 il ve 18 farklı kulüp temsil edilecek.

Lig sonunda  Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek  sınıflarında Türkiye Şampiyonları belirlenecek.

Arkent Gençlik ve Spor Kulubü evsahipliğinde gerçekleşecek Pegasus Windsurf Ligi 2. Ayak Burhaniye yarışları , 27 Temmuz  Cuma günü saat 13:00 de Arkent Tatil Sitesi Martı koyunda start alacak.

28-29   Temmuz  tarihlerinde saat 10:30’dan itibaren başlayacak yarışlarda gün içerisinde maksimum 3 yarış serisi gerçekleştirilecek.

Datça 1. Ayak yarışları sonucunda;  Kadınlarda İzmir Ferdi sporcusu Lena Aylin Erdil 3.4 puanla lider durumda yer alıyor.  Çağla Kubat 4.7 puanla 2.ci, Alaçatı Windsurf Kulübü sporcusu Fulya Ünlü 3.sırada.Erkekler Genel Klasmanda Fenerbahçe Spor Kulubü Sporcusu Ertuğrul İçingir 5.4 puanla Lider olurken,  , Redline Windsurf Kulubünden Emirhan Kolburan 6.7 puanla 2., Datça Belediyespor sporcusu Berk Yalgın 14 puanla 3.sırada yer alıyor.

Pegasus Windsurf Lig 2012 Takvimi;

13 – 15 Temmuz  Datça/Muğla                                                                                                                         
27-29 Temmuz  Gömeç /Balıkesir                                                                                                                                  
10-12 Ağustos  Büyükçekmece /İstanbul      


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler