2 Avrupalı Türk'ün arabasından neler çıktı neler...

AA-DHA
01.09.2014 - 14:16 | Son Güncelleme:

Bulgaristan-Türkiye sınırında Kapıkule'nin karşısında bulunan Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı'nda düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 46 kilogram eroin ele geçirildi.
Bulgaristan Gümrükler Ajansı'nın açıklamasına göre, Türkiye'den Bulgaristan'a giriş yapmaya hazırlanan bir otomobilde şüphe üzerine arama yapıldı. Belçika'da yaşayan bir Türk vatandaşının kullandığı araçta arka koltuğun içine gizlenmiş 65 paket halinde 33,5 kilogram eroin bulundu.
Aynı yerde bir başka operasyonda da 12,8 kilogram eroin daha ele geçirildi. Operasyonla ilgili detaylı bilgi verilmezken, iki olayda iki Türk vatandaşının gözaltına alındığı, bu kişilerle ilgili yasal işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

HAMZABEYLİ'DE DE 23 KİLO
Öte yandan Edirne'nin Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak üzere olan otomobilde yapılan aramada 23 kilo 94 gram eroin ele geçirilirken, Hollanda uyruklu sürücü H.S. tutuklandı.

Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen 47 yaşındaki H.S. yönetimindeki Hollanda plakalı otomobil, merkezi risk birimince X- Ray taramasına sevk edildi. Tarama sonrası Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği personelince eğitimli köpek ’Cenny’nin de katılımıyla yapılan aramada, aracın taban ile koltuk altı kısımlarına gizlenmiş piyasa değeri 1 milyon 750 bin lira olan 23 kilo 94 gram eroin ele geçirildi. Uyuşturucu maddeye el konulurken, sürücüsü H.S. gözaltına alındı. H.S. işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı