Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 asker tutuklandı

  Seyit ERÇİÇEK-Uğur CAN/İSTANBUL, (DHA)
  06 Aralık 2009 - 17:54Son Güncelleme : 06 Aralık 2009 - 09:27

  Sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen 2 muvazzaf asker tutuklandı. İki askerin 'amirallere suikast planı' soruşturması kapsamında tutuklandığı öğrenildi.

  ESKİ Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Metin Ataç ile halefi Eşref Uğur Yiğit‘e yönelik suikast planlarıyla ilgili açılan soruşturma kapsamında bir albay ve bir teğmen tutuklandı. Albay ile teğmen bugün sabah saatlerinde Beşiktaş’daki İstanbul Adliyesi’ne geldi. İki subay savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Nöbetçi mahkeme sorgularının ardından iki subay hakkında tutuklama kararı verdi. Subaylar cezaevine konuldu.

  Bir ihbarı değerlendiren İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul ve Kocaeli ‘nde çeşitli adreslere Temmuz’da eşzamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda TNT kalıpları ele geçirilmişti. Patlayıcılarla dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile Donanma Komutanı Eşref Uğur Yiğit‘e suikast düzenleneceği iddia edilmişti. İddialar üzerine Gölcük‘te görev yapan teğmenler Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Faruk Akın, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk‘ün de aralarında bulunduğu 8 teğmen ‘suç örgütüne üye olmak‘ iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı