Gündem Haberleri

  2 arkadaşın ölümü esrarını koruyor

  DHA
  13.08.2009 - 16:52 | Son Güncelleme:

  MERSİN’nin Erdemli İlçesi’ndeki yazlık evde başlarından kurşunlanarak öldürülmüş halde bulunan iki arkadaşın cenazeleri memleketleri Adana’da toprağa verildi. İki arkadaşın intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor.

  Adana’da bar işleten 35 yaşındaki Tufan Kırılmaz, Erdemli İlçesi’ne bağlı Kargıpınar Beldesi’ndeki babasına ait yazlık eve Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Hamit Acarlar ile gitti. Dün öğlen saatlerinde Hamit Acarlar’ı arayan yakınları, telefona cevap alamayınca yazlık evin bulunduğu sitenin yönetiminden yardım istedi.

  Görevliler, evin penceresinden baktığında iki arkadaşın cesedini buldu. Bunun üzerine olay yerine çağrılan jandarma ekipleri, kapıyı çilingir yardımı ile açtırarak içeri girdi. Yapılan ilk incelemede iki arkadaşın da başlarından vurulduğu, Hamit Acarlar’ın bacağının arasında bir de tabanca bulunduğu belirlendi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı incelemenin ardından iki arkadaşın cesedi Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Burada yapılan otopsinin ardından iki arkadaşın cenazesi bugün yakınlarına teslim edildi. Hamit Acarlar’ın cenazesi götürüldüğü Kabasakal Mezarlığı’nda, Hamit Acarlar’ın cenazesi de Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Üniversite öğrencisi Hamit Acarlar’ın gitar çalmayı çok sevdiğini, Tufan Kırılmaz’ın işlettiği barda daha önce bir süre müzisyen olarak çalıştığı belirtildi. Her iki arkadaşın kimseyle bir düşmanlığı bulunmadığı belirtilirken, yetkililer, otopsi raporuna göre intihar edip etmediklerinin ortaya çıkacağını söyledi. Yetkililer, iki arkadaşın üçüncü bir kişi tarafından öldürülmüş olabileceği üzerinde durulduğunu da belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı