Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2 altın madalya da Sibel'den

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de devam eden 17. Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası'nda, Nurcan Taylan, Aylin Daşdelen ve Sedat Artuç'un ardından Sibel Şimşek de altın madalyaya uzandı. Sibel Şimşek, koparma ve toplamda altın madalyaya ulaşırken, silkmede de gümüş madalyada kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Koparmadaki ilk hakkında 105, 2. hakkında 110 kilo kaldıran Sibel Şimşek, son hakkında da 112.5 kiloluk kaldırışıyla altın madalyaya ulaştı. Koparmada Ukraynalı Vanda Maslovska, 110 kiloyla gümüş madalya alırken, Rus halterci Tatiana Matveeva da 107.5 kiloluk derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.

Silkme müsabakasında ise Sibel Şimşek, ilk hakkında 127.5, 2.  hakkında 132.5, son hakkında da 135 kiloluk ağırlıkları başarıyla kaldırdı. Ancak bu kategoride Rus Tatiana Matveeva, yarışmayı 137.5 kiloyla tamamlayarak altın madalyaya ulaşırken, Sibel Şimşek gümüş madalyada kaldı. Bronz madalyayı ise 132.5 kiloluk kaldırışıyla Ukraynalı Vanda Maslovska elde etti.

Sibel Şimşek, toplamda da 247.5 kiloyla altın madalya kazanırken, Rus Matveeva 245 kiloyla gümüş, Ukraynalı Maslovska ise 242.5 kiloyla bronz madalya aldı.

Sibel Şimşek, şampiyonadaki dereceleriyle büyükler kategorisinde ilk kez altın madalyaya ulaştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz