« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2.8 trilyonluk fatura

Türkiye Futbol Federasyonu, 2002 Dünya Kupası için götürdüğü kafilenin konaklama ekstra masrafları, ulaşım yanında cep telefonlarının konuşma bedellerini bile ödemiş.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kafilesi olarak 2002 Dünya Kupası Finallerini izlemek üzere Japonya ve Güney Kore'ye gidenler için 2.8 trilyon lira harcandığı belirlendi. Başbakanlık Teftiş Kurulu, bu tür geziler için harcama yapılırken, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşulların da dikkate alınması gerektiği uyarısında bulundu.

Teftiş Kurulu'nun, TBMM Sporda Şike ve Şiddeti Araştırma Komisyonu'na sunduğu raporda, Euro 2004 elemeleri ile 2002 Dünya Kupası Finalleri'ne götürülen kafilelerle ilgili bilgi de yer aldı. Raporda, özetle şu tespitlere yer verildi:

126 kişinin maliyeti

2002 Dünya Futbol Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı'nın maçlarını izlemek üzere Japonya ve Güney Kore'ye götürülenler için yapılan masrafların toplamı 1 milyon 423 bin 500 dolar olarak belirlendi. Bunun karşılığında 2 trilyon 383 milyar 808 milyon 758 bin 500 lira ödendi. 126 kişiden oluşan kafilede bakan, bakan misafirleri, milletvekilleri, Kore gazileri, federasyon yönetim kurulu üyeleri, teknik kadro, kulüp başkanları, antrenörler, futbolcu eşleri yer aldı. Fatura bedelleri içinde konaklama, ekstra masrafları, ulaşım, cep telefon konuşma bedelleri de bulunuyor.

Bu tür harcamalar yönetim kurulunun yetkisinde ve ibra da mali genel kurulda yapılmaktadır. Dünya kupasındaki elde edilen başarı da önemlidir. Ancak ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartların da dikkate alınarak daha dikkatli davranılmasının yerinde olacağı kanaatine varılmıştır.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler