Gündem Haberleri

  2.5 yaşındaki çocuk buz tutan çaya düştü

  A.A
  16.02.2006 - 13:05 | Son Güncelleme:

  Kütahya'nın Aslanapa İlçesi'nde, evden ayrılan 2.5 yaşındaki Hilal'in, buz tutan Porsuk Çayı'na düştüğü belirlenerek arama çalışmaları başlatıldı.

  İlçeye bağlı Haydarlar Köyü'nde, komşularına aşure dağıtmaya çıkan anne Nimeti Yılmaz, döndüğünde 2.5 yaşındaki kızı Hilal'in evde olmadığını fark etti.

  Kızını aramaya çıkan Yılmaz, küçük Hilal'in kardaki ayak izlerini takip ederek evlerinin yakınlarından geçen Porsuk Çayı'na kadar geldi. İzlerin çay kenarında kesildiğini gören Yılmaz'ın durumu köylülere bildirmesi, onların da jandarmaya haber vermesi üzerine, buz tutan çayda arama çalışmalarına başlandı.

  Yetkililer, sivil savunma ekiplerinin yanı sıra dalgıçların ve DSİ araçlarının da katıldığı çalışmalardan şu ana kadar sonuç alınamadığını bildirdiler.

  Çay üzerinde, Hilal Yılmaz'ın ayak izlerinin bittiği yerde buz kütlesinin kırık olduğunu, bu nedenle küçük kızın bu boşluktan çaya düştüğünün belirlendiğini anlatan yetkililer, arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söylediler.
  Bu arada, jandarma ekipleri Porsuk Çayı'nın geçtiği güzergahta bulunan köylerdeki camilerin minarelerinden anons yaptırarak, köylülerden yardım istedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı