Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2.5 cm'lik rakı şişesi çalındı

  İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA
  24.02.2006 - 12:16 | Son Güncelleme:

  Antalya'da düzenlenen ‘13'ncü Yiyecek İçecek Fuarı: Food Product 2006’ya katılan Burgaz Alkollü İçecekler tarafından üretilen 2.5 santimetrelik dünyanın en küçük rakı şişesi sergilenmeye başlandığı günün akşamı çalındı.

  Şişenin kaybolmasıyla birlikte şirket yönetimi aynı özellikleri taşıyan yedek şişeyi devreye soktu. Burgaz Rakı Akdeniz Bölge Müdürü Çakın Yüksel, 2 özel şişe yaptırdıklarını ve çalınanın yerine yedeğini sergilemeye başladıklarını söyledi. Yüksel, “Şişenin kaybolması bizi çok üzdü. Nasıl kaybolduğunu bir türlü anlayamadık. Çalındığını tahmin ediyoruz.

  Yedeği de çalınırsa, rekor için başvuramayız” dedi. Küçük bir şişenin makineler tarafından yapılamadığını bu nedenle İstanbul’da cam ustalarına elle yaptırdıklarını belirten Yüksel, Guinness'e aynı ebat ve özellikleri taşıyan yedek şişeyle katılacaklarını kaydetti.

  Daha önce Avrupa’da bir içki firması tarafından üretilen ve 3 santimetre boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren şarap şişesinden yarım santimetre daha küçük olan 2.5 santimetrelik şişe ile Burgaz Rakı, fuarın bitiminde rekor için Guinness'e başvuracaktı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı