Ege Haberleri

EGE

  2.5 aylık Şerif Ali hayata tutundu

  Hürriyet Haber
  12 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ocak 2012 - 21:59

  MUĞLA Fethiye’de oturan Pembe-Sait Gökçe’nin geçen 21 Ekim’de doğan, kısa süre sonra karaciğer yetmezliği tanısı konan oğulları Şerif Ali’ye ikinci hayat kapısı 6 Ocak’ta açıldı.

  Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 19 yaşındaki Nil Buket Gülergin’in bağışlanan karaciğerinin bir parçası İzmir’deki Kent Hastanesi’nde küçültülerek nakledilen 2.5 aylık Şerif Ali, operasyondan dört gün sonra yoğun bakımdan çıkarılıp servise getirildi.

  Büyük mutluluk yaşayan ve heyecanla bebeğini emziren Pembe Gökçe, “Akdeniz anemisi taşıyıcısı olduğumu biliyordum ama hepatit B’li olduğumu bilmiyordum. Bu bağış çok büyük şans oldu. Karaciğeri verene, nakledene, bebeğimle ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum, minnettarım. Oğlum kurtuldu. Fethiye’ye dönünce hem kendim için doktora gideceğim hem de diğer iki çocuğumu götüreceğim” dedi.

  Nakli başarıyla gerçekleştiren Doç. Murat Kılıç da, “Bebek bize geldiğinde durumu iyi değildi. Nakilden sonra hızla toparladı. Kısa sürede yoğun bakımdan çıkardık. Şerif Ali 2.5 aylık ama bir büyük gibi hayata tutunuyor. . Bu da bizi mutlu ediyor” diye konuştu.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı