Ege Haberleri

EGE

  2.5 ay var yer yok

  Hürriyet Haber
  09.12.2009 - 19:51 | Son Güncelleme: 09.12.2009 - 11:17

  Kültürpark’ta 21 Şubat’ta 4’üncü kez düzenlenecek “If Wedding Fashion İzmir”de yer kalmadı. İZFAŞ Genel Müdürü İşleyen, talep kabul edemediklerini belirtti.

  KÜLTÜRPARK Fuar Alanı’nda 21-24 Şubat’ta kapılarını dördüncü kez açacak olan “If Weddıng Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı” büyük talep gördü. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, daha 2.5 ay olmasına rağmen stant tahsislerinin tamamlandığını bildirdi. Uluslararası Fuar Alanı’nın tüm hollerinde gerçekleşecek fuara İzmir, İstanbul, Gaziantep ve Konya’dan 150’yi aşkın firmanın katılımının kesinleştiğini kaydeden İşleyen, “Geçen yıl 140 firma katılmış ve 16 bin 904 kişi ziyaret etmişti. Türkiye Moda Hazır Giyim Federasyonu ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliğiyle organize ettiğimiz fuarımız, daha dördüncü yılında Avrupa’nın en başarılı üç fuarından biri konumuna yükseldi. Bu yıl Avrupa’nın yanısıra Ortadoğu ve Arap yarımadasından da önemli alıcılar ve alım heyetleri bekliyoruz” dedi. Fuara İzmir dışındaki firmaların yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren İşleyen, If Wedding Fashion’un artık yalnızca İzmir’in değil, Türkiye’nin bu konuda dünyaya açılan fuarı olduğunu söyledi. İşleyen, “Bu yıl tanıtım yaparken Ortadoğu’ya da ağırlık verdik” dedi.

  İZMİR LİDER DURUMDA

  TÜRKİYE Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün Türkiye’nin gelinlik üretiminin yüzde 70’ini karşılayan İzmir’de, dört yılda abiye sektörünün de oluştuğunu anlattı. Örün, “İzmir’den çıkan bu ışık, Türkiye’ye yayıldı. İlk yıl 75, geçen yıl 140 firma fuarda yer almıştı. Bu yıl 150 firma katılacak. Fuarı kapalı gişe oynuyoruz. Şu anda yer sıkıntısından dolayı talep kabul edemiyoruz. Acil olarak İzmir’in yeni bir fuar alanına ihtiyacı var” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı