GeriFutbol 2.3 milyon Euro’yu yöneticiler ödeyecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2.3 milyon Euro’yu yöneticiler ödeyecek

2.3 milyon Euro’yu yöneticiler ödeyecek
refid:15142762 ilişkili resim dosyası

F.Bahçe yönetimi, alacaklarının yüzde 35’i karşılığında Alman teknik direktörün sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Daum’a ödenecek tazminatı başkan Aziz Yıldırım ve bazı yöneticiler karşılayacak.

FENERBAHÇE’de, Christoph Daum dönemi dün resmen sona erdi. Alman teknik direktör, alacaklarının yüzde 35’i olan 2.3 milyon Euro tazminat verilmesi karşılığında sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Dün saat 21.30’da kulüp binasında Murat Özaydınlı ile bir araya gelen Daum, yaklaşık 1.5 saat süren görüşme sonucunda fesih imzasını attı. Mukavele karşılıklı feshedildiği için, Daum Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra başka takım çalıştırabilecek. Alman teknik adama ödenecek paranın tamamını başkan Aziz Yıldırım ile bazı yöneticilerin kendi ceplerinden ödeyeceği öğrenildi. Fesih görüşmeleri sırasında yönetimin, “Fenerbahçe aleyhine açıklama yapmayacaksın” şartını kabul eden Daum’un, buna karşın, “Yardımcılarımı mağdur etmeyin” dediği, sarı lacivertlilerin de buna olumlu yanıt verdiği belirtildi. Alman Bild gazetesi, dün öğleden sonra Daum’un sözleşmesinin 2.3 milyon Euro’ya feshedildiğini duyururken, “tiyatro bitti” yorumunu yaptı.

Çağırsınlar, yine gelirim

MURAT Özaydınlı ile görüşmesinin ardından basına açıklama yapan Daum, “Bundan sonra Fenerbahçe’nin geleceği önemli. Arabayı kullanırken hep öne bakarsınız, arkaya bakmazsınız. O yüzden geleceği konuşmakta fayda var” dedi. Sarı lacivertli kulüp için hep olumlu konuşacağını söyleyen Daum, “Bu Fenerbahçe’den ikinci ayrılışınız. Üçüncü kez çağrılsanız gelir misiniz?” şeklindeki soruya da “Fenerbahçe için çalışmak benim için her zaman onurdur. Herkes için öyledir” yanıtını verdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle