1998’de turist yağacak

Hürriyet Haber
06.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Almanya'nın en büyük seyahat acentelerinden biri olan

Öger-Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, hedeflerinin 1998 yılında Almanya'dan Türkiye'ye 1 milyon turist getirmek olduğunu söyledi. Vural Öger, 3-4 yıl içinde de Türkiye'ye gelecek Alman turist sayısının 5 milyonu bulmasını beklediklerini belirtti.

Turizm sektörü, 1998 yılı sezonuna geçmiş yıllardan çok daha umutlu giriyor. Sektördeki gelişmeler, turizmciler açısından son derece olumlu bulunmakta. Sektörün uluslararası planda önde gelen isimlerinden Vural Öger, Türkiye'nin 1997 yılında çok başarılı bir turizm sezonu geçirdiğini, sadece Almanya'dan 2 milyon 330 bin turist geldiğini söyledi. Öger, bu rakamın bir önceki yıla göre, yüzde 12'lik bir artışı ifade ettiğini kaydetti. Geçtimiz yıl turizm sezonu için değişik bir program uyguladıklarını belirten Vural Öger, şöyle konuştu:

‘‘1997 yılında ilk kez Marmara ve Karadeniz bölgelerini Alman turistik piyasasına sunduk. Bunun sonucu olarak Marmara Bölgesi'nde Erdek'teki otellerin tamamı şimdiden talep görmeye başladı. Geçtiğimiz yıl yine bir ilke imza atarak Alman pazarında Karadeniz Bölgemizde ileriye dönük bir kapı açtık. Artık Almanlar, sadece deniz, kum, güneş için değil, değişik amaçlarla da Türkiye'yegelecek.’’

Türkiye'nin tanıtımı için de büyük gayretler gösterdiklerini anlatan Vural Öger, tanıtım hizmetleri dışında, lobi faaliyetlerine de büyük önem verdiklerini söyledi. Öger, Bu amaçla Alman medyası ve siyasi kişilerle yakın dostluklar kurduklarını, Almanların Türkiye hakkındaki görüşlerini olumlu yönde etkilemeye çalıştıklarını bildirdi. Yapılan bu çalışmalarla medyada Türkiye hakkında çok olumlu haberlerin çıkmasının sağlandığını da vurgulayan Vural Öger, buradaki amaçlarının da Türk turizm ve ekonomisine dolaylı ve direkt katkı olduğunu belirtti.

Avrupa'dan 6 yıldır Türkiye'ye en fazla turist getiren bir kuruluş olmanın gururunu taşıdıklarını belirten Vural Öger, Almanya'nın tüm tur operatörlerini kapsayan ‘‘Servis ve hizmetlerini en çok beğendiğiniz tur operatörü hangisidir?’’ konulu kamuoyu araştırmasına göre de Öger Tur'un Almanya turizm pazarında 300 şirket arasında yüzde 72'lik puanla üçüncü seçildiğini söyledi.

HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN

Türkiye'ye katkı sağlayacak her olayın arkasında olmaktan gurur duyduklarını ve ‘‘Her şey Türkiye İçin’’ sloganıyla çalıştıklarını belirten Vural Öger, şunları söyledi:

‘‘1998 yılında planlanan uçuş programı ve anlaşma yaptığımız otel kontenjanlarıyla Almanya'dan şirketimiz aracılığıyla 1 milyon turist getirmeyi hedefledik. Amacımız, bu yıl 1 milyon Alman turisti Türkiye'ye getirmek. Uzun vade de 3-4 yıl içinde Almanya'dan 5 milyon turisti Türkiye'ye getirmenin gayreti içinde olacağız.’’


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı