ANKARA HABERLERİ

50 bin TL'lik hayat öpücüğü

Mustafa TURAPOĞLU-Muhammet BAYRAM/DHA
13.03.2018 - 12:35Son Güncelleme :

Ankara'da Mehmet Şener (71), 1970 yılında 400 liraya aldığı 1969 model otomobili, tamir ediyor. Tamir için 50 bin TL harcadığını söyleyen Şener, otomobilinin orijinal parçalarını ABD’den getirtiyor.

Mustafa TURAPOĞLU-Muhammet BAYRAM/DHA

Başkent'te yaşayan evli ve 3 çocuk babası Mehmet Şener, Yenimahalle Hurdacılar sitesindeki işyerinde yaklaşık 50 yıldır hurda otomobiller alıp, tamirini yaparak satıyor. Daha çok Amerikan otomobilleri tercih eden Mehmet Şener, bu otomobillere yine ABD'den getirdiği parçalarla hayat veriyor.

Şener, 1970 yılında Kastamonu'da yaşayan bir kişiden 400 liraya 1969 model Chevrolet marka otomobil satın aldı. Otomobili Ankara'ya getiren Şener, bu zamana kadar kullandı. Çok sevdiği otomobilini 2 yıl önce bakıma alan Şener, ABD'den otomobiline uygun parçalar temin etti. Ayrıca otomobilini tamamen boyatacağını belirten Şener, bugüne kadar yaklaşık 50 bin TL harcama yaptı. Otomobil üzerinde çalışmalarını sürdüren Şener, ABD'den gelecek malzemeler ile aracını yeniden trafiğe çıkartmayı hedefliyor.

'100 BİN TL VERİYORLAR'

Yıllardır bu otomobili kullandığını söyleyen Şener, "Onarımı yaptıktan sonra bu otomobili oğluma bırakacağım. Bu otomobili çok isteyenler oldu, vermedim. Görenlerin çok dikkatini çekiyor. 100 bin TL veriyorlar. Ama ben satmayı hiç düşünmedim. Çünkü başka bir otomobile binemiyorum" dedi. Mehmet Şener, Ankara'da Amerikan otomobillerinin en kıdemli tamircisi olarak biliniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 50 bin TL'lik hayat öpücüğü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2018 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 50 bin TL'lik hayat öpücüğü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı