« Hürriyet.com.tr
MENÜ

1963 Ruhu

Bursasporlu taraftarın tasarladığı '1963 ruhu forması' bu gün yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

FUNDA AVCI - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bursastore'den sorumlu yönetici Selçuk Eren özel formaların satışa sunulduğunu açıkladı.

Bursasporlu taraftar Barlas Sert'in özel olarak tasarladığı '1963 ruhu forması' Özlüce Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Tanıtım toplantısına eski Bursasporlu futbolcular Mesut Şen, Ersel Altıparmak, Sedat Özden, Beyhan Çalışkan ile genç futbolcular Sercan Yıldırım, Volkan Şen ve Eren Albayrak katıldı. Toplantıda konuşma yapan Bursastore'lardan sorumlu yönetici Selçuk Eren Bursastore mağazalarının işletilmesi konusunda, yönetim kurulu olarak yoğun bir mesai harcadıklarını belirtti. Eren, " Burada bulunmamızın nedeni 1963 Ruhu adını verdiğimiz anı formalarının tanıtımını yapmak. Taraftarlarımızdan Barlas Sert tarafından tasarlanan bu formamız, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden olan Bursaspor'un kuruluş yılının ismini taşıyor. İkinci ligden yeniden Turkcell Süper Lig'e çıktığımızda dönemin Başkanı Levent Kızıl'ın birlik ve beraberlik adına yarattığı 1963 Ruhu önemli bir başarı getirdi. 1963 Ruhu ile takımımızın zirve mücadelesi verdiği şu günlerde, kentte bütünleşmeyi sağlamak amacıyla, kısıtla sayıda üretilen formalarımızın satışına bugünden itibaren başlamış bulunuyoruz" dedi.

FORMALAR 46 TL

Formayla ilgili bilgiler veren Eren, "Yeşil ve beyaz olarak tasarlanan formalarımızın ön yüzünde 1963 yılındaki kullandığımız ilk armamız, önündeki şeritte ise kulübümüzün varolmasını sağlayan 5 amatör kulübümüzün isimleri yer alıyor. Yine formanın ön sol alt köşesinde yer alan yıldızlar ise bu kulüplerimizi temsil ediyor. Formanın arka yakasında ise kulübümüzün ismi yazmaktadır.Biz biliyoruz ki; geçmişine sahip çıkan camialar, geleceğine daha güçlü bakıp, emin adımlarla yürümektedirler. Bu konulara hassas yaklaşan ve storelerimizden yeni ürün bekleyen taraftarlarımızın, formamıza ilgi göstereceklerine inanıyoruz. Ayrıca kulübümüzün 46 yaşında olması nedeniyle formanın fiyatını 46 TL olarak belirledik. Ayrıca formayı alan taraftarlarımıza kitap ayıracı da hediye edilecektir. Bu çalışmada olduğu gibi taraftar ve yönetim işbirliğine önem veriyoruz" dedi.

Öte yandan toplantının ardından formayı tasarlayan taraftar Barlas Sert'e, adının yazılı olduğu Bursaspor formasını Selçuk Eren hediye etti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz