Gündem Haberleri

  19 yaşında belediye başkanı

  Hürriyet Haber
  02.01.2002 - 12:31 | Son Güncelleme:

  Kolejdeki arkadaşları geçtiğimiz yıl bu zamanlarda aldığı kararı duyunca onun yalnızca şaka yaptığını sanıyorlardı. Pennsylavanialı Christopher Portman kararından vazgeçmedi ve belediye başkanlığı yarışından zaferle çıktı. 19 yaşındaki Portman geçtiğimiz Çarşamba günü Pennsylavania´nın 2,391 nufuslu Mercer kentinin belediye başkanı seçildi.

  Kendisi gibi 19 yaşındaki John Kish ve 55 yaşındaki belediye meclisi üyesi Kenneth Vernon´u geride bırakarak seçimi kazanan Portman genç insanlardan yalnızca politikacıları desteklemelerinin beklendiğini düşünüyor ve gençlerin yönetim aşamasında da görev almaları için çalışacağını belirtiyor.

  Portman ilk icraatlerinin kasabayı canlandırarak öğrencileri gönüllü çalışmaya teşvik etmek olacağını açıkladı. Genç yönetici toplumsal çalışmalar için fon bulma arayışına girdi.

  Portman adaylığını koyduğunda arkadaşlarının yalnızca para kazanmak için bu işi yaptığını söylediklerini ancak yıllık gelirinin yalnızca 1,875 dolar olacağını belirtti;

  ``Mercer´in belediye başkanı olmak insana çok fazla güç kazandırmıyor. Kendimi halk arasındaki iletişimi güçlendirecek bir elçi gibi görüyorum.`` Geçtiğimiz yıl Westminster Koleji´nde hazırlık okuyan Portman iletşim ve siyaset bölümlerinde okumayı planlıyor. Portman, bir gün başkan olmak için yaşadığını belirtiyor. (ap)

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı