Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  19 milyon uygulama cebe indi

  Hürriyet Haber
  20.01.2011 - 10:30 | Son Güncelleme: 20.01.2011 - 10:31

  Turkcell aboneleri, 2010 yılında cep telefonlarına dakikada 115 uygulama indirdi.

  Turkcell Uygulamalar, cep telefonu kullanıcılarından büyük ilgi görüyor. Yaklaşık 4 milyon Turkcell’li dakikada 115, haftada 1.5 milyon uygulama indirerek daha fazla hayatın tadını çıkardı

  Turkcell, Türkiye’nin en büyük uygulama dükkânı Turkcell Uygulamalar ile önemli bir ihtiyaca karşılık verdiğini kısa sürede kanıtladı. Temmuz ayında yenilenen Turkcell Uygulamalar’dan indirilen (download)  uygulama sayısı sadece 2010’da 19 milyonu buldu. 2010’un son döneminde dakikada indirilen uygulama sayısı 115, haftalık indirme sayısı da 1.5 milyona çıktı.
   
  4 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya mobil uygulamalarla “daha fazla hayat” sunan Turkcell Uygulamalar, Türkiye’nin en büyük uygulama dükkânı olma özelliğine sahip. Turkcell Uygulamalar, 1000’in üzerinde telefon modelini destekliyor ve 2 bin 500’den fazla mobil uygulama ile kullanıcıların farklı alanlardaki ihtiyaç, talep ve beklentilerine cevap veriyor.
   
  Turkcell Uygulamalar’ın gördüğü ilgiyi değerlendiren Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Türkiye’de akıllı telefon pazarının dört kat büyüdüğüne ve satılan her 5 telefondan  birinin akıllı telefon olduğuna dikkat çekerek, “Böyle bir ortamda Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi olarak müşterilerimizin mobil uygulama ihtiyaçlarını karşılamak üzere Turkcell Uygulamalar’ı açtık. Müşterilerimizin sadece 2010’da 19 milyon uygulama indirmesi ne kadar doğru bir adım attığımızı gösteriyor. Turkcell Uygulamalar sayesinde müşterilerimiz Türkiye’nin en büyük ve en zengin uygulama portföyüne her an her yerden çok daha kolay ulaşabiliyor. Turkcell Teknoloji ve çevresinde oluşturduğumuz ekosistemle müşterilerimiz için sürekli güncel uygulamalar geliştirmeye, her platform ve telefon modelinde en iyi müşteri deneyimi sunmaya devam edeceğiz. Turkcell Uygulamalar’a gösterdikleri ilgiden dolayı tüm Turkcell’lilere teşekkür ediyoruz” dedi.
   
  iPhone, Android, Symbian, Java, Windows Mobile gibi platformlarda fark yaratan uygulamalara imza atan Turkcell, uygulama dükkanında sağlık, müzik, oyun, eğlence, güvenlik, hobi, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda uygulamalar sunuyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı