Spor 19 Mayıs Stadı endişesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

19 Mayıs Stadı endişesi

Ankara'da 19 Mayıs Stadı'nın yıkılarak yerine yeni bir stadyum yapılacağını öğrenen atletler ve antrenörler, stadın yanında bulunan tesislerinin zarar görmesinden endişe ediyor.

Atletizm Milli Takımı Atmalar Başantrenörü Artun Talay, önümüzdeki günlerde 19 Mayıs Stadı'nın yıkılarak yerine 40 bin kişilik yeni bir stadyum yapılacağını öğrendiklerini söyledi.

Atletizm antrenörleri ve sporcuları olarak stadyumun yenileneceği yönündeki haberlerden dolayı hem heyecanlandıklarını hem de kaygılandıklarını belirten Talay, “Stadyumun yıkılıp yenilenmesi bizi sevindiriyor ama hemen yanı başında bulunan Naili Moran Atletizm Tesisi'nin bu durumdan zarar görebilecek olması da bizi oldukça kaygılandırıyor” dedi.

Talay, 1973 yılından beri atletizm sporuna hizmet veren tesisin oldukça nitelikli olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:
“Bu sahanın çevresinde yalnızca atletizm sahası bulunmamakta. Tesiste, kondisyon merkezi, halter salonu, kapalı atma, atlama, sprint alanları, cimnastik alanları da bulunmakta. Entegre bir tesis olan bu sahanın zarar görecek olmasından oldukça endişeliyiz. Antrenörler ve sporcular olarak imza toplayıp dilekçeyle Sayın Bakanımız Suat Kılıç'a durumu aktardık. Aynı şekilde dilekçemizden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a da dilekçemizi sunduk. Stadyumun, bizim tesisimize zarar vermeden yapılmasını arzu ediyoruz.”

Artun Talay, Naili Moran Atletizm Tesisi'nden yaklaşık 500 sporcunun yararlandığını da sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle