Gündem Haberleri

GÜNDEM

  19 Mayıs sözleri ve mesajları kutlamaların vazgeçilmezi olacak!

  Hürriyet Haber
  19 Mayıs 2017 - 09:35Son Güncelleme : 19 Mayıs 2017 - 13:05

  19 Mayıs sözleri, bu günün anlamını, önemini gönülden hissetmek ve hissettirmek isteyenler tarafından araştırma konusu oldu. Bugün, anlık mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medyanın vazgeçilmezi olacak olan 19 Mayıs sözleri, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlanacağı gün içerisinde en derin hisleri harekete geçirecek. İşte, bu özel günde paylaşabileceğiniz en güzel 19 Mayıs sözleri ve mesajları derlemesi

  19 Mayıs sözleri ile bugünün anlam ve önemini en iyi özetleyen, tarihe damga vurmuş sözleri haberimizde derledik. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırlanan en güzel 19 Mayıs sözleri

  19 Mayıs sözleri, bu günü anlam ve önemini vurgulamak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ülke genelinde düzenlenecek olan etkinlikler, coşku dolu anlar yaşatacak. Bu günün önemini çevresindeki insanlarla paylaşmak isteyen birçok kişi, en güzel 19 Mayıs sözleri aracılığıyla bu isteklerini gerçekleştirmek istiyor. İşte, SMS ya da sosyal medya aracılığıyla paylaşabileceğiniz en güzel 19 Mayıs sözleri

  19 MAYIS SÖZLERİ

  * 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür.(Mustafa Kemal ATATÜRK)

  * "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak."
  (Mustafa Kemal ATATÜRK)

  * 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs sözleri ve mesajları kutlamaların vazgeçilmezi olacak

  * Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en samimi duygularımla kutlar, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

  * Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  * Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

  * Gençler!Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler!Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

  19 Mayıs sözleri ve mesajları kutlamaların vazgeçilmezi olacak

  * Gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  * Sizin gibi gençlere malik bulundukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeği başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.

  * Gençlerin her şeyden önce millete güven vermeleri gereklidir. tatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  * Zafer barışın en kısa yoludur.

  * 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

  19 Mayıs sözleri ve mesajları kutlamaların vazgeçilmezi olacak

  Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye'de ilk defa 24 Mayıs 1935 tarihinde "Atatürk Günü" adında kutlanmıştır. Beşiktaş'ın attığı adımlarla Fenerbahçe Stadı'nda kutlanan ilk 19 Mayıs, Galatasaray ve Fenerbahçe forması giyen yüzlerce sporcunun katılımıyla spor günü olarak kutlanmaya devam edilmiştir. Kutlamaların ardından bir süre sonra yapılan Spor Kongresi'nde Beşiktaş Kurucu üyelerinden olan Ahmet Fetheri Aşeni, Atatürk Günü'nün tüm gençliğe hitap etmesi için "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı" olarak adının değişmesini teklif etmiştir. Kongrede onaylanan öneri kabul edilmiş ve Atatürk'ün de onay vermesiyle yasalaşmıştır. 20 Haziran 1938 tarihinde çıkarılan kanunla "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanan bayram, 12 Eylül askeri darbesinin ardından "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" adına bürünmüştür.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı