"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

19 Mayıs/Samsun

Önce 19 Mayıs kutlu olsun.

Sonra, Samsunspor’un Süper Lig’e yükselişi hayırlı olsun.

Daha sonra da Çağatay Kılıç’ın Samsun Milletvekilliği, şimdiden kayıtlara geçsin.

* * *

Çağatay Kılıç, bayrağı dedesinden alıyor.

Dede İlyas Kılıç... Beş dönem parlamentoda CHP’yi temsil etmiş efsane bir siyasetçi... İnsanların her türlü dertlerine koşmaktan ve hastanelere hasta taşımaktan hâlâ yorulmamış bir “ihtiyar delikanlı.”

* * *

Torun Çağatay Kılıç, mükemmel yetişmiş bir genç... 8 yıldır da siyasetin hem arka bahçelerinde, hem Başbakanın yanıbaşında, epey tecrübe edindi... Parlamentoya renk katacak ve kalite getirecek.

Dede-Torun dedik, tamam da baba kim?

Dr. Sinan Kılıç... Mesleğindeki başarısından da öte, nesli tükenmiş bir insan tipi...Geçen dönemin de Galatasaray Yöneticisi.

E anne? Dr. Yıldız Kılıç... İsmi gibi o da bir yıldız.

Bu kadar mükemmel bir aile yapısında ancak Çağatay gibi çocuklar yetişir. Ama bana öyle geliyor ki Çağatay, hepsini sollayıp geçecek.

Cevizoğlu Haklı

Ankara 1. Bölge Bağımsız adayı Hulki Cevizoğlu şöyle bir öneride bulundu:

-Bağımsız adaylar, sırf bölgelerinde değil, bütün ülkede oylansın.

Katılıyorum.

Mesela şimdi Cevizoğlu’na oy vermek istiyorsanız, ille de Ankara’da oturuyor olacaksınız. O da yetmez. Eviniz, 1. Bölgede olacak. Tuncay Özkan’a oy vermek istiyorsanız, ille de Kadıköy’de oturacaksınız. Yaşar?Okuyan’a oy vermek istiyorsanız, mecburen Yalova’ya taşınacaksınız. Yâni tamamen saçma.

Yeni meclis, yeni düzenlemeler yaparken, bunları mutlaka hatırlatacağım. Ve daha bir sürü şeyi...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI