« Hürriyet.com.tr
MENÜ

19.07 karnavalı

Dünya Fenerbahçeliler Günü ile kulübün kuruluş yıldönümü olan bugün, ışık, havai fişek ve dans şovlarıyla, Bağdat Caddesi’nde Brezilya’daki görüntüleri aratmayacak coşkuda kutlanacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
100. yılını şampiyonlukla taçlandıran Fenerbahçe, kulübün kuruluş yılını anımsatan ve ’Dünya Fenerbahçeliler Günü’ olarak da benimsenen bugünü yani, 19 Temmuz’u çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 7’den 70’e herkese hitap edecek şekilde bir şov hazırlayan sarı lacivertlilerin, görkemli kutlamaları Kadıköy’de başlayacak. İtalyan şölen tasarımcısı Valerio Festi’nin tasarladığı ve geçtiğimiz günlerde Bağdat Caddesi’nde faaliyete geçen ışık tüneli, Şaşkınbakkal’dan Caddebostan’a kadar uzanan alanı ışıl ışıl aydınlatacak.

Saat 20.45’te başlayacak

Dünyanın en çok ilgi toplayan Rio Karnavalı düzeyinde hazırlıklar yapan Fenerbahçe’nin bugünkü kutlamalarında, özel kostümler giydirilmiş 200 kişi, yüksek ve hareketli dev sahneleri cadde boyunca yürütecek. Ayrıca, gece dev sahneler üzerine yerleştirilmiş piyanolor, havai fişek, dansçılar ve balerinlerin şovlarıyla renklenecek. İlk kez kulüp tarafından organize edilecek ve bir anlamda Brezilya’daki görüntüleri aratmayacak Fenerbahçe karnavalı, ezeli rakipleri Galatasaray’ın ’20.45’ esprisine yönelik saat 20.45’te başlayacak. Büyük bir coşku içinde geçmesi beklenen etkinliklerde, taraftar gruplarının da 50-60 araçlık konvoylarla şölene renk katması bekleniyor.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay da bugünkü etkinliklere, Fenerbahçeli olsun olmasın herkesi beklediklerini ifade ederek, "Amacımız Fenerbahçe’nin dünyada tanınmasıdır. Hedeflerimiz, insan sevgisi, dürüst ve ahlaklı spor yapmak, laik düzene sahip çıkmak. Spor alanında Fenerbahçe dostluk elini herkese uzattı" dedi.

Günay, ağustos ayı sonuna doğru da Dolmabahçe Sarayı’nda bir balo tertipleneceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz