AKSARAY HABERLERİ

185 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Uğurlandı

IHA
01.09.2015 - 15:03Son Güncelleme :

AKSARAY'DA 185 HACI ADAYI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI.

IHA

Aksaray’da 2015 yılının 185 kişilik ilk resmi hacı adayı kafilesi Müftülük önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi.
Hacı adaylarını uğurlama programına, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Müftüsü Cemalettin Bal ve hacı adayları ile çok sayıda hacı yakınları katıldı. Kur-an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, hacca gidenlerden kendilerine de dua etmelerini isteyerek, “Yüce Rabbimizin emri ve daveti üzerine sizler bu güzel kutsal yolculuğa çıkıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah bu çıktığınız yolda Kâbe’ye ulaşınca bizleri unutmayın. Ülkemizi unutmayın. Milletimize ve bizlere dua edin. Müminin silahı duadır. Sizlerin duanıza her zaman ihtiyacımız var. İnşallah hem İslam âlemi için hem ülkemiz için dua edin. Güzel günlerin geleceğini bizler biliyoruz ve ümit ediyoruz. Ancak sizlerin de duaları eklenince inşallah daha da güzel şeyler olacağına inanıyorum. Şimdi den Haccınız mübarek olsun Allah kabul etsin diyorum. İnşallah sağ salimen gidin gelin. Tekrar geldiğiniz zamanda burada dualarınıza devam edin diyorum. Allah razı olsun. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.
İl Müftüsü Cemalettin Bal ise yaptığı konuşmada, hacı adaylarına uyarıda bulunarak Mekke ve Medine’de yapacakları ibadetler konusunda şunları söyledi; "Mukaddes bir yolculuğa çıkıyoruz. Seyahat etmiyoruz. Turizm yolculuğuna gitmiyoruz. Tarihi eser görmeye gitmiyoruz. Allah’ın davetine icap ederek gidiyoruz. Bunu unutmayalım. Mekke-i Mükerremeye gittiğimiz zaman ne yapacağız Vaktini tavaf ile geçir. Her gün bir tavaf yap. Sıhhatin yetiyorsa 3 tavaf yap. Fakat dilini, gözünü, elini ve ayağını haramdan uzak tut. Her zaman La ilahe İllallah dilinden düşürme. O zaman inşallah arlanıp, durulanıp, paklanıp geleceksiniz.”
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından dua edildi ve hacca gidecek adaylar gözyaşları içinde yakınları ile vedalaştı. Daha sonra otobüse binen hacı adayları, kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktı.
Öte yandan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Müftüsü Cemalettin Bal’ı makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden 185 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Uğurlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 185 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Uğurlandı haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ

AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı