« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"181 sporcu da bir mesafe"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Londra Olimpiyatları'nda madalya kazanan milli sporcuları kabul etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Londra 2012 Olimpiyatları'nda madalya kazanan sporcuları kabulünde yaptığı konuşmada, “Tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. 181 kardeşimizin olimpiyatlara katılmış olması da bizim için bir mesafe. Gönlümüz ilk defa bu kadar yüksek oranda katıldığımız bu olimpiyatlarından çok daha farklı sayıda madalyayla dönmekti” dedi.

Başbakan Erdoğan, Londra 2012 Olimpiyatları'nda dereceye giren milli sporcularla bir araya geldi. Başbakanlık resmi konutunda, basına kapalı olarak gerçekleşen kabul yaklaşık 50 dakika sürdü. Kabulde, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'la birlikte milli sporcular Servet Tazegül, Aslı Çakır Alptekin, Gamze Bulut, Nur Tatar ve Rıza Kayaalp yer aldı.

“181 sporcuyla katılmak da bir mesafe”

Erdoğan, kabulde yaptığı konuşmada, “Tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. 181 kardeşimizin olimpiyatlara katılmış olması da bizim için bir mesafe. Gönlümüz ilk defa bu kadar yüksek oranda katıldığımız bu olimpiyatlarından çok daha farklı sayıda madalyayla dönmekti” dedi.

Madalya alan sporcuların antrenörlerinin ve madalya getiren federasyonların yöneticilerinin de hazır bulunduğu kabulde, sporcular Başbakan Erdoğan'a formalarını hediye etti.
Teknik heyet ve sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, “Sizlere bugünün anısına telefon sunuyorum. Arayı fazla açmadan yemekte de bir araya gelip çeklerinizi, ödüllerinizi orada takdim edeceğiz” ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler