Gündem Haberleri

GÜNDEM

  18 yıl sonra gelen intikam

  Kemal ATLAN/DHA
  20.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de 16 Şubat 2008’de yanlarında kaldıkları ev sahibi Seniha Özsakçı’yı bıçaklayarak öldüren ve 16 yaşındaki kızına da, eski eşi Sevgi Kızıldağ’ın (20) yardımıyla tecavüz ettiği ileri sürülen Gülbey Nadi Gölpek (28), ilk kez mahkemede ifade verdi. Tutuklu bulunduğu Ankara’daki cezaevinden getirilen sanık Gölpek, Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan zanlı, öldürdüğü Özsakçı’nın vefat eden eşi Metin Özsakçı’nın 10 yaşındayken kendisine tecavüz ettiğini ileri sürerek şu iddialarda bulundu:

  Fotoğraftan tanıdım

  "10 yaşındayken okul çıkışında sokakta duran bir motosiklet gördüm. Sahibi, beni gezdirebileceğini söyledi. Beni ormanlık alana götürdü. Bıçak çekip, tecavüz etti. Seniha Özsakçı’nın evini kiralamıştık. Evin çatısı aktığı için taşınmak istedim. Ancak verdiğimiz depozitoyu iade edemediler. Seniha Özsakçı, kendileri ile oturmamızı istedi. Aynı evde oturmaya başladık. Bir gün bana aile albümünü gösterdi. Albümde Seniha Özsakçı’nın ölen kocası Metin Özsakçı’nın fotoğrafını gördüm. Bu kişi bana 10 yaşındayken tecavüz eden kişiydi. Olay günü, Seniha Özsakçı ile tartıştım. Ona, kocasının bana tecavüz ettiğini söyledim. Tartışma kavgaya dönüştü. Onu öldürdüm. Kızına ise tecavüz ettiğimi hatırlamıyorum."

  Tecavüze uğrayan A.Ö. ise ifadesinde Gülbey Nadi Gölpek’in annesini öldürdükten sonra kendisine tecavüz ettiğini, diğer sanık Sevgi Kızıldağ’ın ise tecavüz olayını cep telefonuyla kayda aldığını öne sürmüştü. Sanık Gölpek, 1999’da 3.5 aylık eşi Çiğdem Gölpek’i bakire çıkmadığı gerekçesiyle uyurken boğarak öldürmüş ve bu suçtan hüküm giymiş, 2006’da cezaevinden tahliye olmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı