"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

18 yaşındaki kedimi, can yoldaşımı kaybettim

Yıllardır bana can yoldaşı olan 18 yaşındaki kedim, can kızım öldü. Onsuz nefes alamıyorum, boğuluyorum. Çarpıntı da başladı.

Merhaba abla, ben 26 yaşındayım. Yıllardır bana can yoldaşı olan 18 yaşındaki kedimi, can kızımı kaybettim.
O benim önce sadece kedimdi, sonra arkadaşım oldu. Annem babam yokken, onu onların yerine koydum. Daha sonra da küçük kızım oldu.
Evimde baktığım 2 ve 8 yaşında başka kedilerim de var. Evin dışında da 10 yaşlarında üç kedi bakıyorum. Ayrıca Ankara Seymenler Parkı’nda baktığım beş köpek var. Yani bütün hayvanları seviyorum.
İnsanlara gelince... Herkesi sevmiyorum, sevemiyorum.
Küçük kızım öleli üç gün oldu. Nefes alamıyorum, boğuluyorum. Çarpıntı da başladı.
Son iki yılında evden hiç ayrılmamıştı, her gününü benim yanımda geçirdi. Birlikte yedik, birlikte uyuduk.
Şimdiye kadar karşılaştığım tüm problemlere karşı dimdik ayakta durdum, savaştım.
Benim zayıf noktam oydu, şimdi onsuz ölü gibiyim.
Çevremdekiler “Sen güçlüsün, atlatırsın” diyor ama ben çok kötüyüm.
Genelde etrafımdaki herkese öğütler veririm, onlar için en iyisi ne ise onu bulur söylerim. Kendim içinse teselli bulamıyorum. Yaşam enerjimi kaybettim.
Bu konuda bana yardım edebilecek kimse var mıdır?
Rumuz: M. Emir

Can dostlarımızın ne yazık ki ömürleri çok kısa. Seni çok iyi anlıyorum, çünkü ben de 16 yaşındaki Kuki oğlumu kaybettiğimde haftalarca kendime gelememiştim.
Ama ben acımın üzerine çöreklenmeyip, Mavişimi, daha sonra Kuki 2’yi ve de Mırmırımı aldım. Onlarla teselli buldum ve onları da Kukim kadar sevdim. İyi ki varlar, onlarla yaşadığım için çok mutluyum.
Sen de bu duyguları aşamıyorsan, önce sevgili kedinin yerine yeni bir dost almayı dene. Bu bir işe yaramazsa, bir psikoloğa danış.

Gezi Parkı olaylarında hayvanlar da yaralandı

Sevgili Güzin Abla, Gezi Parkı’nın yıkılmaması amacıyla Taksim’de başlayan ve tüm yurda yayılan olaylar sırasında birçok hayvan da zarar gördü.
Kimisi yaralandı, kimisi de aşırı gaz nedeniyle hayatını kaybetti. Bunu size bildirmek istedim.
Direnişin en çilekeş kurbanlarından sadece bir tanesini kurtarmayı başardık. Simsiyah bir Doberman kırmasını...
Şimdi yürüyemiyor, yemek yiyemiyor. Sadece baygın baygın uyuyor.
Tedavisi sürüyor. Tüm dileğimiz onu yaşatabilmek.
Aynur Altun / HAYKOD

Evet, bilgim var sevgili Aynur. Bana ulaşan mail’ler arasında gençlerin gazdan etkilenen köpeklerin yüzünü yıkayıp, gözlerine pansuman yaptıklarını gösteren fotoğraflar da vardı.
Elbette ki sokak kedileri ve köpekleri bu olaylar sırasında tahmin ettiğimizden daha da fazla etkilendi. Allah’tan sizler gibi onların yardımına koşanlar var. Dualarımız sizinle...

X