Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"18 top kaybı çok fazlaydı"

Optimum TED Ankara Kolejliler Antrenörü Derya Özyer, 2 aşamalı bir maç oynadıklarını ikinci maçı kazanarak çeyrek finale yükselmek istediklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIBA Kadınlar Eurocup’taki temsilcimiz Optimum TED Ankara Kolejliler, sekizli finalin ilk maçında dün MBK Ruzomberok’a 71-65 mağlup oldu.

Bu maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Optimum TED Ankara Kolejliler antrenörü Derya Özyer şunları söyledi; "Bugün 2 aşamalı bir maç oynadık.18 top kaybı bu maç için çok fazlaydı ve bu kayıplarımız sebebiyle çok sayı yedik. Aynı şekilde bir bölümde hücum edemedik ve az asist yaptık. Tüm bu sebeplerden dolayı fark 18 sayıya kadar çıktı. İyi şut atan bir takımın şutörlerini boş bıraktığımız dönemlerde fark oluştu. Maçın geneline bakınca farkı 18’den 6 sayıya indirmek bizim açımızdan sevindirici ama 2. maçta aynı hataları yapmamamız ve şutörlerini de iyi savunmamız gerekiyor. Mücadelemize gelince son çeyrekte sergilediğimiz savunmayı 40 dakikaya yaymalıyız. Bu 6 sayı bizi mutlu eden bir fark olsa da rakibin Ankara’da maça asılacağının farkındayız ve 2. maç bu sebeple hiç de kolay olmayacak. Biz telaşa kapılmadan kendi basketbolumuzu sahaya yansıtırsak ve belirttiğim hataları da yapmazsak maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Bu yönde gerekli hazırlıklarımızı yapacağız. Ankara’da kazanarak çeyrek finale çıkmak istiyoruz ve bugün de gördük ki bunu yapacak gücümüz var. “


Bunları da Beğenebilirsiniz