Gündem Haberleri

  18 suçtan sabıkalı kişi dövülerek öldürüldü

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  01.05.2010 - 11:45 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'da, 18 suçtan sabıkalı 36 yaşındaki Abdülhakim Altınboğa, evinde henüz kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişilerce demir sopa, tahta kürsü ve ‘İnfrared' ısıtıcısıyla dövülerek öldürüldü.

  Tüyler ürperten cinayet bugün saat 07.00 sıralarında meydana geldi. Uyuşturucu, adam yaralama, gasp ve hırsızlık gibi suçlardan 18 ayrı sabıkası bulunduğu belirlenen 36 yaşındaki Abdülhakim Altınboğa, kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişilerin demir sopa, tahta kürsü ve İnfrared ısıtıcısıyla evinde dövülerek öldürüldü. Sabah saatlerinde eve gelen yakınları tarafından kanlar içerisinde avlulu evin bahçesinde cesedi bulunan Abdülhakim Altınboğa, için polise haber verildi. Gelen polis yaptığı araştırmada Altınboğa'nın dövülerek öldürüldüğünü tespit etti. Polis olayın işlendiği ev ile karşı komşusu olan evin bahçesinde yaptığı incelemede kanlı demir sopa, tahta kürsü ile İnfrared ısıtıcısı parçalarını ele geçirdi. Daha önce evi kurşunlanan Abdülhakim Altınboğa'nın cesedi otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis cinayeti işleyen kişileri yakalamak için çevrede araştırma yaparken, soruşturma sürüyor.

  Şanlıurfa'da Şehitlik Polis Merkezi'ne geçen Mart ayında başvuran Suriyeli bir aile, 36 yaşındaki Abdülhakim Altınboğa ile 32 bin TL başlık parası karşılığında evlendirdikleri kızları, 12 yaşındaki Bedia Amori'nin eşinden işkence gördüğünü öne sürerek yardım istemişti. Altınboğa'nın evini basan polis küçük gelini kurtarmıştı. Bedia Amori ifadesinde, evlendiği eşinin sürekli içki içtiğini kendisine zorla esrar içirip porno film izlettirdiğini, karşı koyunca dövdüğünü söyledi. Suriyeli ailenin şikayeti üzerine mahkemeye çıkarılan Abdülhakim Altınboğa, serbest bırakılmış, Suriyeli aile de işlemlerinin tamamlanmasının ardından kızlarını alıp ülkelerine dönmüştü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı