Ege Haberleri

EGE

  18 noktaya 85 kamera

  Hürriyet Haber
  18 Aralık 2014 - 11:46Son Güncelleme : 18 Aralık 2014 - 11:50

  İZMİR Emniyet Müdürlüğü ile Türk Telekom arasında MOBESE projesi için protokol imzalandı.

  Türk Telekom Batı-I Bölge Müdürü İsmail Uzel ve İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya arasında imzalanan MOBESE Protokolü ile, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi, İzmir’de hayata geçti. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi projesi, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamanın yanı sıra; trafik akış ve yoğunluğunu izlemek, elde edilen görüntüleri değerlendirerek meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, hızlı ve etkin ek tedbirler geliştirmek amacıyla kullanılacak. Türk Telekom Batı-I Bölge Müdürü İsmail Uzel, "Kamu güvenliği ile ilgili çalışmalarımız tüm Türkiye genelinde büyük bir hızla sürüyor. Türk Telekom olarak emniyet ve kamu kuruluşlarına şehir güvenlik sistemleri altyapısının kurulumu, bakımı, yenilenmesi gibi konularda tüm desteği sağlıyor ve 7/24 hizmet sunuyoruz" diye konuştu.

  Proje kapsamında güvenlik güçlerinin sevk ve idaresi dijital ortamda tek bir merkezden gerçekleştirilecek. Tüm faaliyetler tek bir veri tabanında toplanarak bilimsel verilere dayalı güvenlik planlamaları yapılacak.

  İZMİR’DE 18 NOKTA BELİRLENDİ

  Proje kapsamında İzmir’in merkezinde belirlenen 18 nokta 85 kamera ile izlenecek. Fiber optik kablo altyapısı ile erişim sağlanarak, asayiş olaylarına müdahale ve analizlerin daha kaliteli ve daha hızlı gerçekleşmesi hedefleniyor. Projede belirlenen nokta sayısının önümüzdeki dönemde 800’ün üzerine çıkması planlanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı